banner56

Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı Yapacak - işte başvuru tarihi

Sağlık Bakanlığı korona virüsle mücadele sürecinde sağlık ordusunu güçlendirecek.

Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı Yapacak - işte başvuru tarihi

Yapılan açıklamada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgını ile mücadele sürecinde sağlık ordusunun daha da güçlendirileceğini belirtti.

32 bin personelden 14 bininin sürekli işçi olacağını söyleyen Bakan Fahrettin Koca, "11 bini hemşire, 1.600'ü ebe ve 4 bin 687'si sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz." dedi.

Başvuru Tarihlerini Açıkladı

Duyurular için Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinin takip edilmesi gerektiğini belirten Bakan Koca "Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak, diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi istihdamı yapılacaktır. Başvurular, 26 Mart-30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yapılacak. Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun." ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 21:04
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22