banner56

S-400 Sonrası İlk Ziyaret ABD'li Heyetten

Türkiye Hava Savunma Sistemi Envanterine S-400 Sevkiyatını Sürdürürken, ABD'dem Üst Düzey Bir Heyetin Türkiye'ye Gelmesi Bekleniyor.

S-400 Sonrası İlk Ziyaret ABD'li Heyetten

ABD ile Türkiye'yi krizin eşiğine getiren, Türkiye'nin de kararlılık ile yürüttüğü S-400 hava savunma sisteminin sevkiyatı sürüyor. Bu hafta içerisinde de ABD'den üst düzey bir heyetin Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. Asker ve sivillerden oluşan bu heyetin Dışişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'nda çeşitli temaslarda bulunacağı öğrenildi.

S-400 sevkiyatları sonrası ABD tarafından Türkiye'ye ilk ziyaret olması nedeniyle önem taşıyan kritik görüşmede, S-400 sevkiyat süreci, F-35 programı, muhtemel CAATSA yaptırımları ve Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan "güvenli gölge konusunun gündemde olması bekleniyor.

S-400 sevkiyatı sonrası ABD tarafından Türkiye'ye ilk ziyaret olması sebebiyle önem taşıyan kritik görüşmede; S-400 sevkiyat süreci, F-35 programı, muhtemel CAATSA yaptırımları ve Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan ‘güvenli bölge' konusunun gündeme gelmesi bekleniyor.

Karaman Haber / Gündem / S-400

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22