banner56

PKK Anneleri Tehdit Etti, HDP'ye Talimat Verdi

PKK'nın sözde yöneticilerinden olan terörist elebaşı Mustafa Karasu, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde terör örgütü PKK tarafından tarafından kaçırılançocuklarını isteyen aileleri provokotörlükle suçladı.

PKK Anneleri Tehdit Etti, HDP'ye Talimat Verdi

"Meşruiyet sağlıyorsunuz." diye HDP'yi azarladı.

PKK elebaşı Mustafa Karasu, ‘anneleri anlıyoruz’ diyen HDP’lileri ‘meşruiyet sağlıyorsunuz’ diye de azarladı.

Terör örgütü bebek katili PKK, annelerin çocuklarını zorla dağa kaçırdığı yetmezmiş gibi birde eylemde olan anneleri tehdit etti. PKK'nın elebaşlarından olan terörist Mustafa Karasu, annelerin ‘Evlat Nöbeti’ni ‘özel savaş aracı’ olduğunu ileri sürdü.

"Provakasyon ve komplo" olarak nitelendirdi.

Ailelerin eylemini ‘provokasyon ve komplo’ olarak nitelendiren terörist elebaşı Karasu, HDP’nin bu konuya nasıl yaklaşması gerektiğininde adeta talimatını da verdi. Karasu, “Bazı HDP’lilerin ‘bu aileleri anlıyoruz ama gerillaya gitmelerinin bizimle alakası yok’ demesi yanlıştır. Bu ailelerin anlaşılacak bir yanı yoktur. Kürt halkının özgürlük savaşına karşı özel savaş aracı olarak kullanılmalarının nesini anlayacağız. Anlayışla karşılarsak o zaman bu aileler üzerinden yürütülmek istenen kirli özel savaş politikalarına meşruiyet kazandırılmış olunur” dedi. Terörist Karasu, “HDP’nin anlayacağı tek şey var, o da bu ailelerin özel savaş planlaması ve oyunları temelinde oraya gönderildiğidir” ifadelerinde bulundu.

Grup Başkanvekili "Anneleri ve babaları çok iyi anlıyoruz." diye açıklama yapmıştı.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, “Orada oturan anneleri ve babaları çok iyi anlıyoruz. O konuda en ufak hiçbir şüphemiz yok. Çünkü bizim mücadelemiz bir tek anne ve babanın daha acı çekmemesi içindir” demişti.

Uzun namlulu silah dayadılar, "Oraya gitmeyeceksiniz, katılmayacaksınız’ dediler.”

Dağa kaçırılan oğlu için HDP İl Başkanlığı önünde oturan baba Mustafa Biçer'de PKK’lıların başlarına uzun namlulu silah dayayarak, eyleme katılmamaları için tehdit ettiğini söyledi. Biçer, “HDP Bağlar İlçe Gençlik Kolları’ndan olduklarını söyleyen 3 kişi kafamıza uzun namlulu silah dayadı. Oturma eylemini sonlandırmamız için tehdit ettiler. Bize ‘HDP binasına giderseniz önce evladınızı, sonra da sizi öldüreceğiz. Oraya gitmeyeceksiniz, katılmayacaksınız’ dediler” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Akit

Kaynak Linki

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 14:22
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22