Oğuzhan Vekilden, Şehit Oğuzhan'ın Emaneti Oğuzhan Küçük'e Ziyaret - "Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez!"

Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, her bayram olduğu gibi bu Ramazan bayramında da Şehit Oğuzhan Küçük'ün ailesi ve yeğeni Oğuzhan'ı ziyaret etti.

Reklam
Oğuzhan Vekilden, Şehit Oğuzhan'ın Emaneti Oğuzhan Küçük'e Ziyaret - "Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez!"
28 Mayıs 2020 - 21:48 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 - 23:11

Özel Haber  Oğuz Bektaş

26 Haziran 2017 Pazartesi Ramazan bayramının 2. günü Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Tekeli üs bölgesinde nöbet tutarken PKK’lı teröristlerce düzenlenen havan saldırısında Piyade Sözleşmeli Er Oğuzhan Küçük şehit düşmüştü.

Kardeşi şehit olduktan sonra erkek evladı olduğu zaman Oğuzhan adını koyacağının sözünü veren şehidin abisi Mücahit Hamza Küçük ise yaklaşık 8 ay önce dünyaya gelen evladına şehit kardeşi Oğuzhan'ın ismini verdi.

P.Söz.Er. Oğuzhan Küçük şehit olduktan sonra dünyaya gözlerini açan ve "Oğuzhan" ismini alan bebeklerin aileleriyle, kendi isminin de Oğuzhan olması vesilesiyle 2019 yılının kurban bayramında bir araya gelen Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, yine Oğuzhan Küçük'ün şehit düştüğü Ramazan bayramının 2. günü şehidin ismini alan yeğenini ziyaret etti.

İsimler vesilesiyle kader çizgilerinin buluştuğu ziyaret, "bir ölür, bin diriliriz" demenin vuku bulmuş hali olarak yeniden fotoğraf karelerine yansıdı.

Şehidimiz Oğuzhan Küçük'ün emaneti, abisi Mücahit Hamza Küçük'ün evladı minik Oğuzhan Küçük'ün kocaman bakışları ise bunu anlatmaya yetti.

Yiğitler ölse de vatan bölünmez,
Kötülük yapmakla yiğit olunmaz,

Kötü olan adımızı anmasın,
Kimse bizi tükenir sanmasın,

Adımız da bir yolumuz da bir,
Oğuzlar bir ölür bin dirilir!

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez.


YORUMLAR

  • 0 Yorum