banner56

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı 4B Sözleşmeliler Açıklaması

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN 4B Sözleşmelilerinin Beklemiş Olduğu Yasa İle İlgili Son Gelişmeleri Karaman'dan Duyurdu

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı 4B Sözleşmeliler Açıklaması

Dün Karaman'da Eğitim-Bir-Sen Karaman Şubesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN'da katıldı. Açılıştan önce gerçekleştirilen konuşmalar esnasında Genel Başkan Ali YALÇIN çok önemli bir konuya değindi.

4B Sözleşmelerinin önemle beklemiş olduğu yasa ile ilgili açıklamalar yapan Genel Başkan;

“Şuan bir yasa görüşmesi var ve bu yasa çalışmasının içerisinde memurları, kamu görevlilerini ilgilendiren özellikle de sözleşmeli arkadaşlarımızı ilgilendiren bir teklif söz konusu. Bu teklifi son derece önemsiyoruz. Atılan adımı da son derece takdir ediyoruz. Bunu asla yabana atmayız. Bu konuda nankörlük yapamayız. Çünkü 4+2 şeklinde istihdam edilen mevzuatı hem eğitim, hem diyanet, hem de sağlık boyutuyla üçünde de aynı tutulan bir sözleşmeli istihdamı türedi. Dolayısıyla 4 yıl sözleşmeli 2 yılda kadrolu çalıştıktan sonra tayin isteyebilecek diye üretilen bu mevzuat çerçevesinde göreve başlayan arkadaşlarımızın 3+1’e indirilmesi konusundaki beklentilerine siyaset karşılık verdi ve bugün bir düzenleme yapılıyor. Bu işin bu kısmı son derece önemsiyor, son derece takdir ettiğimizi belirtiyorum.

"Karaman'dan Duyurmak İstiyorum"

Fakat bir teklifi de Karaman’dan kamuoyuyla buluşturmak ve işin muhataplarına ulaştırmak istiyorum. Bugün Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu ile AK Parti Gurup Başkan Vekiliyle görüştük. Kamuda şuan 46 ayrı madde ve mevzuat üzerinde istihdam edilen sözleşmeli türü var. Bu konuda arkadaşlarımız da bizimde beklentilerimiz karşılansın, bizimde bu anlamda göz önünde bulundurulduğumuz atılan adımlarla fark ettirilsin ve hissettirilsin anlamında bize sundukları teklifi, talebi biz yetkililerle paylaştık ve buna ilişkin uzun süredir diplomasi yapıyoruz. İstiyoruz ki bugün 3+1 düzenlemesi meclisten çıksın. Daha sonra sosyal taraflarına partilerin grup başkanları, siyaset mekanizması ile tüm kurullar bir araya gelsin ve bu konuda alandaki beklentiler talepler, teklifler rafine edilsin, bir ortak mevzuata indirgenerek ortak bir yükümlülüğe çekerek bu konuda kamuda çalışma barışını temin edilen ikinci bir adım mutlaka ve mutlaka devamında atılsın, eğer bugünkü adımın içerisine eklenemeyecekse. Öyle ise buradan teklifimizi bir kes daha yeniliyorum, geri adım attırmadan yasalaşmasını bekliyoruz” dedi.

Karaman Haber
Haber Foto&Video: Oğuz BEKTAŞ / Genel / Gündem

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 15:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah Uzun
Emrah Uzun - 4 ay Önce

Bu girişimleri istifalar başlamadan önce yapacaktiniz istifa mi verdim bu gün..

özcan özcan
özcan özcan - 4 ay Önce

Yalan makanınası. Masaya oturan sen. Pazarlıkta sesin çıkmaz. Dışarı çıkınca bülbül olursun. Sözleşmeliler yıllardır bekliyor. Çakma bir 4cb yarattınız. Ek ödeme yok. Mesai yok yükselme yok tayin yok ünvan yok derece yok. Yoku yok. Allahın adaletine bırakmışız.bunların vereceği adalet 4blilerin içine nifak koyup ayrıştırmak.

SIRADAKİ HABER