banner56

Kurtderesi İçin Bir Araya Geldiler

Karaman İl Özel idare Başkanı Adem Kapar, "Kurtderesi Köyü halkı hayvancılıkla uğraştığı için hazineden yer talepleri var " dedi.

Kurtderesi İçin Bir Araya Geldiler

Karaman Merkeze Bağlı Kurtderesi Köyünde yaşayan vatandaşların hayvancılık konusunda süregelen yer sorunu ile ilgili İl Genel Meclisinde Başkanı Adem Kapar, Milli Emlak Müdürü Hüdaverdi Erol, Gıda-Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Özçalık, Kurtderesi Muhtarı Mevlüt Aygün ile İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Samet Sucu, bir araya gelerek köyün sorunu haline gelen hayvancılık yapabilmesi için yer temini konuşuldu.

Toplantı ile ilgili bilgi veren Kapar, “Kurtderesi köyümüzde vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu geçimini büyükbaş hayvancılık ile uğraşarak sağlıyor. Geçim kaynaklarının ekonomilerine olan katkısını arttırmak için hayvancılığı köyün dışında yapmak istiyorlar. Bunun için yıllardır hazineden hayvancılık yapacakları bir yer talepleri var. Biz de yıllardır Kurtderesi’nde yaşayan vatandaşlarımız için çözülemeyen bir sorun olan bu konu için müdürlerimizle ve muhtarımızla bir araya geldik. Yer temini için yapılması gerekenler ile ilgili yol haritamızı belirledik. İnşaallah kısa sürede çözüme ulaşacak ve köylümüz isteğine kavuşacak. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyor, emeği geçen ve bu konuda çaba sarfeden tüm müdürlerime ve kurtderesi muhtarımız ve azalarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 14:44
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22