banner56

Korona Virüse Karşı Dezenfekte Neden Gerekli?

Korona Virüse karşı neden dezenfekte gerekli? Karaman'da dezenfekte yapabilen firma var mı?

Korona Virüse Karşı Dezenfekte Neden Gerekli?

Korona Virüs Nedir?

Korona virüsü, hayvanlarda yaygın olarak görülen bir virüs türüdür. Şuana kadar tespit edilmiş tam 4 alt türü vardır.

Bu virüs ilk defa hayvanlardan insanlara 2003 yılında ortaya çıkan SARS ve 2012 yılında Suudi Arabistan'da ortaya çıkan MERS salgınlarında bulaşmıştır. 2019 yılının Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan "2019-nCoV - Covid-19" virüsünün ise bilindiği üzere yine yarasalardan insanlara geçtiği tahmin edilmektedir. Çok kolay yöntemlerle insanlara bulaşabilen bu virüs özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan bireylerde ölümcüldür.

Nasıl Bulaşır?

Korona virüsü insanlara influenza virüsünün neden olduğu gribal enfeksiyonlara benzer şekilde hapşırık ve öksürük sonucu, havadan damlacık yoluyla solunum sistemine ulaşabilir. Bu yüzden bulunduğumuz ortamlar dahil sıklıkla ziyaret ettiğimiz ve kullandığımız her mekan virüsün bulaşması konusunda potansiyel bir alandır.

Korona Virüsten Nasıl Korunuruz?

Bu virüsten korunmak için en önemli şartlar;

Ellerinizi sık sık, en az 20 saniye süreyle su ve sabunla yıkamak, alkol bazlı bir el dezenfektanı kullanmak, öksürürken veya hapşırırken, ağzınızı ve burnunuzu kağıt mendille kapatmak ve ardından mendili mutlaka çöpe atmak, kirli ellerle ağzınıza, burnunuza ve gözlerinize asla dokunmamak, kapı kolları ve oyuncaklar gibi sık dokunulan yüzeyleri temizlemek ve dezenfekte etmek, çalıştığımız iş yeri veya evimiz gibi sıklıkla kullandığımız yani yaşadığımız ortamı havalandırmak ve en önemlisi bu süreçte dezenfekte ettirmek.

Neden Dezenfekte Ettirmeliyiz?

Korona virüste diğer virüs türleri gibi ölebilen bir türdür. Mikroorganizmalar, tüm canlılar gibi uygun ortam bulduklarında beslenerek çoğalırlar ve yaşamlarını toprak, hava, su gibi cansız ortamlar ile bazı hayvan ve insan vücudu gibi konak canlılar üzerinde sürdürürler. Hijyen ve temizlik bu virüslerin bizden uzak durmasında en büyük yardımcıdır.

Dezenfekte ve hijyen çalışmalarında ise Karaman'da da hizmet veren Final Group gibi firmalar geniş bir antimikrobial spektruma sahip, kullanılan ve uygulanan alanlara zarar vermeyen, kötü kokusu bulunmayan, ekonomik, aşındırma ve bozulmaya neden olmayan, uygulandığı yerlerde kalıcı ve temizleyici özelliğe sahip, konsantre edilmiş dayanıklı dezenfektan ürünleri ile bu konuda bizlere yardımcı oluyorlar.

Temizlik , Hijyen ve Dezenfekte'nin hayati derece önemli olduğu bu günlerde Final Group sizlerin yanında.

Final Group;

Bina temizliği, inşaat sonrası detaylı temizlik, ev temizliği, büro ve ofis temizliği, site yönetimi, korona virüse karşı özel üretim dezenfektanlarla detaylı dezenfekte işlemleri gibi konularda Karaman halkına profesyonel hizmet sunuyor. Her türlü konuda bilgi almak isteyenler için;

GSM: 0546 405 23 30

ADRES: Kirişçi Mahallesi 45. Sokak No:16/E Merkez Karaman (Eski Musalla Arkası)

İşte dezenfekte işlemleri gerçekleştirilen firmalardan bir örnek;

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 19:19
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22