Kardeş Ülkeden Duygulandıran Mesaj; Kefenimizi Alıp Gelelim

Suriye'nin İdlib kentinde askerlerimize karşı yapılan hain saldırı sonrası kardeş ülke Azerbaycan'dan Türkiye'ye destek mesajları yağıyor.

Kardeş Ülkeden Duygulandıran Mesaj; Kefenimizi Alıp Gelelim
01 Mart 2020 - 19:44 - Güncelleme: 01 Mart 2020 - 19:55

36 kahraman askerimizin şehit olduğu, rus ve rejim destekli İdlip saldırısında Batı'dan sadece "içi boş" tepkiler geliyor.

Zaten desteğine de ihtiyacımız olmayan Batı, samimiyetsizce kınama mesajları yayınlarken, her ortamda Türkiye'nin yanında yer alan, her ortamda da bunu söyleyen ve savunan Azerbaycan, yine "İki Devlet, Bir Millet" tanımı kapsamında duygu dolu bir tavır sergiledi.

Kardeş Azerbaycanlı Türklerden, Türkiye'ye duygu dolu destek mesajları yağıyor.

"Şehitleriniz değil, şehitlerimiz"

Gözleri yaşartan bu mesajlarda en çok dikkat çeken ifade ise "Şehitleriniz değil, şehitlerimiz" oldu. Bu cümle  Azerbaycanlı kardeşlerimizin Türkiye'nin yanındaki duruşunu açıkça gösterdi.

İşte yüreklere dokunan o yorum;

"Sehitlerinize demiyecem. cunku sehitleriniz deyil. onlar sehitlerimiz. Allah rehmet elesin. mekanlari cennet olsun. kanlari yerde qalmayacaq bilirik. ama kat kat agir karsilik verek. Azerbaycan sulhmeramlilarina ve konullulerine yesil isik yakin lutfen. icimiz yanarak burda oturmak istemirik. ilgili alanlara bizler bas vurduq. ama turkiyenin buna ihtiyaci yoxdur deyerek izin vermirler gelmeye. ihtiyac ne demek ya gardasimizi orda tek basina birakmak istemiyoruz. arkanizda degil karsinizda kalkan olmak istiyoruz. suan arkadaslarim adiylada konusuram. hepsi yanimdalar. bizler geldiyimizde kefenimizi cebimizde getireceyik. yeter ki gelmemize izin versinler."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MSTAFA YALÇIN
    10 ay önce
    Kardeşlerim Allah cümlenizden razı olsun iyiki siz kardeşlerimiz varsınız Azerbaycan halkına kucak dolusu sevgiler saygılar sunuyorum