banner56

Karaman Önder Başkanı Mehmet Sarı'nın Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Önder İmam-Hatipliler Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Karaman Önder Başkanı Sn. Mehmet Sarı "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Karaman Önder Başkanı Mehmet Sarı'nın Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Mehmet Sarı mesajında;

"Diyanet İşleri Başkanlığı 1986 Yılından itibaren Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasını Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlamaktadır.
Camilerimiz insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin, Vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekanlardır. Bu yönüyle  camilerimiz ve müştemilatları toplumsal hayatta çok önemli bir misyon üstlenmiştir.

Toplumun her dâim içinde, sosyal ve kültürel her alanda aktif yer alan Din Görevlilerimiz ise vazgeçilmez unsurumuzdur.

Doğumumuzdan ölümümüze kadar bizlere rehberlik görevi üstlenen Din Görevlilerimiz, ülkemizin geçirdiği en zor günler olarak bildiğimiz 15 Temmuz Hâin Fetö darbe girişiminde de, Camilerden okuduğu ezanlarla ve Salâlarla bunu bize en iyi şekilde göstermişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, bütün meslektaşlarımın haftasını tebrik ediyorum.
Görevi başında olanlara çalışmalarında muvaffakiyetler, hayatını kaybedenlere Allah'tan Rahmet diliyorum." dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22