banner56

Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan ESER'in 19 Mayıs Mesajı

ESER: "O güneş doğdu ve 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında gençleriye birlikte hâlâ parıldıyor."

Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan ESER'in 19 Mayıs Mesajı

Karaman'da gençlerin abisi olarak bilinen ve her defasında Karamanlı gençlerle etkinliklerde biraraya gelen, gençlerin sorunlarını önemle dinleyen Karaman Milletvekili Av. Selman Oğuzhan ESER 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bir kutlama mesajı yayınlandı. ESER yayınlamış olduğu mesajında;

"Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da samsuna çıkışını müteakip vuku bulan bir anısını anlatıyor: "Ben 1919 senesi mayısı içinde Samsun‘a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve mânevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk milletine güvenerek işe başladım. Ben Türk ufuklarından bir gün behemehal bir güneş doğacağına, bunun hareket ve kuvvetinin bizi ısıtacağına, bundan bize bir güç çıkacağına o kadar emindim ki, bunu âdeta gözlerimle görüyordum."

O güneş doğdu ve 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında gençleriye birlikte hâlâ parıldıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız milletimize hayırlı olsun. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatan mücadelesi veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz." dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22