Karaman'da Coronavirüs İddialarıyla İlgili Bilgilendirme

Karaman'da bugün ortaya çıkan coronavirüs iddialarıyla ilgili edinilen bilgiler doğrultusunda bu haberi yapma gereği duyuyoruz.

Karaman'da Coronavirüs İddialarıyla İlgili Bilgilendirme
05 Mart 2020 - 19:58 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 - 19:23

Bugün akşam saatlerinde Karaman'da bazı sosyal medya ve dijital yayın yapan plaformlarda 2 kişinin coronavirüs şüphesiyle ilgili karantinaya alındığı bilgileri yayıldı.

Bu bilgiler doğrultusunda doğru bilgilere ulaşmak ve vatandaşları bilgilendirmek adına yapmış olduğumuz çalışmalarda aldığımız bilgilere göre;

"Dünyaya yayıldığı günden bugüne kadar Karaman'da hiç bir şekilde coronavirüse rastlanılmamıştır. Suudi Arabistan'a giriş çıkışların yasaklandığı günden sonra Umre ziyaretinden dönen vatandaşların, kendilerini tetkik ettirme ve sağlık kontrolünden geçme zorunluluğu getirilmiştir. Ülkemizde şuana kadar pozitif hiç bir bulguya rastlanılmamış, Karaman'da da direkt olarak hiç kimsede Coronavirüs bulgusu görülmemiştir. Sadece yurtdışı ziyaretlerinden gelen vatandaşlara karşı daha tedbirli yaklaşım yapılmaktadır. Zaten Karaman'ı ilgilen böyle önemli konularda gerekli açıklamayı yayınlanan genelge doğrultusunda direkt olarak Sağlık Bakanlığı yapacaktır. Karaman Devlet Hastanesi'nde de enfeksiyon bölümleri dahil olmak üzere her birimde bütün tedbirler alınmış, gerekli bilgilendirmeler gerekli sağlık personeline yapılmıştır. Bu kapsamda kısa süre önce umre ziyaretinden dönen karı kocanın ateş, karın ve boğaz ağrısı nedeniyle hastaneye yaptığı başvuru neticesinde tedbiri elden bırakmayan sağlık görevlileri seyyar negatif basınçlı sedye ile şahısları gözlem altına almıştır. Vatandaşlarımızın içini ferah tutmaları en doğrusudur."

Tedbiri elden bırakmayarak her türlü imkanları seferber eden Karaman İl Sağlık Müdürlüğü ve Karaman Devlet Hastanesi personelimize de Karamanlı vatandaşlar adına teşekkürlerimizi iletiriz. Bir tedbir, bin sakatlığı önler.

Karaman basını olarak bu tür konuların yakından takipçisi olacağımızdan, yetkililerden gelecek olan bilgi ve açıklamalardan da halkımızı haberdar edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum