banner56

Hümeyra Cinayetinde Yeni Gelişme

Humeyra'nın ölümünden önce ikinci bir şüpheliyi tutukladı. Sabit bir ikamet yeri olmayan 25 yaşında erkek bir şahsın yakalandığını bilgisi edinildi.

Hümeyra Cinayetinde Yeni Gelişme

rtlnieuws haber sitesinin verdiği bilgilere göre Polis, Humeyra'nın ölümünden önce ikinci bir şüpheliyi tutukladı.İsmi açıklanmayan Rotterdam şehrinde 25 yaşında bir erkeğin yakalandığı bilgi edinildi. Polis Üçüncü bir şahıs üstünde durduğu ve yakalamak için harekete geçtiği öğrenildi.

Hümeyra Ergincanlı (16), 3 gün önce Hollanda'nın Rotterdam şehrinde Bekir Eraslan tarafından okuduğu okulun bahçesinde silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna 8 kurşun gelen genç kız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Otopsi işlemleri ardından ailesine teslim edilen Ergincanlı’nın cenazesi uçakla Konya’ya oradan da memleketi Karaman’a getirildi. Genç kız için cuma namazını müteakip Musalla Meydanı'nda cenaze namazı kılındı.

Namaza, genç kızın yakınlarıyla baba Sadık Ergincanlı ,Karaman Valisi Fahri Meral ve çok sayıda vatandaşta katıldı. Kılınan namazın ardından Hümeyra Ergincanlı’nın cenazesi Hamidiye Mahallesi'ndeki şehir mezarlığında gözyaşları arasında defnedildi.
ACILI BABA AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ

Şehir mezarlığında defin sırasında acılı Baba Sadık Ergincanlı zor ayakta dururken, Hümeyra'nın Dayısı Ali Özer ise yaptığı kısa açıklamada, '' Ben Ali Hoca Rotterdam kentinde beni herkes bilir , bizleri yalnız bırakmayan Mevlana Camisinde bizleri yalnız bırakmayan cematimize dostlarımıza teşekkür ederiz'dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER