banner56

Hulusi AKAR'dan Yeni Askerlik Sistemi İle İlgili Son Dakika Açıklamaları

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR F-35 Jetleri ve Yeni Askerlik Sistemi İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Hulusi AKAR'dan Yeni Askerlik Sistemi İle İlgili Son Dakika Açıklamaları

Yeni Askerlik Sistemi Çalışmaları Tamamlanmak Üzere

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, asker adaylarının merakla beklediği yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Hulusi AKAR Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen 23 Nisan resepsiyonuna katıldı. Burada kendisine sorular yönelten basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan AKAR; yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmalarda yavaş yavaş sona gelindiğini, çalışmaların tamamlanmak üzere yakın zamanda Meclis'e geleceğini belirterek "Yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere, kısa süre kaldı. Gerekli süreci takip edeceğiz. Bekleyenler kadar biz de bunun bir an önce yasalaşmasından yanayız." dedi.

F35 Açıklaması

Basın mensuplarından gelen F-35 sorusu ile ilgili olarak F-35 projesinde şuana kadar kilitlenme olmadığını belirten Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR; "Orada dört pilotumuz var. Fiilen uçuyor. İki pilotumuz da uçuş eğitimine hazırlık yapıyor." dedi. Bakan AKAR aynı zamanda 40'a yakın teknik personelinde teknik konular ile ilgili çalışmalar yaptığını belirtti.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22