banner56

Haydi Karaman! Şehrimizi Gündeme Taşıyoruz

Karamanoğlu Mehmet Bey'in 743 yıl önce verdiği ve böylece Türkçe'nin ilk kez resmi dil olarak kabul edildiği fermanın yıl dönümünde Karaman'ı Twitter'da gündem yapıyoruz.

Haydi Karaman! Şehrimizi Gündeme Taşıyoruz

Korona virüs nedeniyle sessiz geçen 743. yıl Türk Dil Bayramını sosyal medyada coşkuyla kutuyoruz, sesimizi dünyaya duyuruyoruz.

Bugün Twitter'da ve diğer sosya medyalarda Karaman'ı ve Türk Dil Bayramımızı gündeme taşıyoruz. Bu gece saat: 23.00'de isimlerimize "Karamanoğlu" ibaresi ekleyip paylaşımlarımızda bu etiketi kullanıyoruz:

#TürkçeninBaşkentiKaraman

Binlerce yıllık tarihi ile Türk dili, millî kültürümüzün ortak ifade aracıdır, kutsal bir mirastır. Karamanoğlu Mehmet Bey’in 13 Mayıs 1277 tarihindeki “Şimden gerü hiç kimesne kapuda ve dîvânda ve mecâlis ve seyrânda Türkî dilinden gayrı dil söylemeyeler.” fermanı, Türkçenin devlet dili olması, gelişmesi ve gelecek nesillere nakledilebilmesinde önemli bir yer teşkil etmektedir. 743 yıl önce yaşanan bu tarihî hadise Türk Dil Bayramı adıyla kutlanmaktadır. Türk Dil Bayramı’nın 743. yılı bütün milletimize kutlu olsun.

#TürkçeninBaşkentiKaraman

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 22:59
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22