banner56

Halkçı ve sosyal belediyecilik vadediyoruz

Ünver aday tanıtım toplantısında konuştu: “halkçı ve sosyal belediyecilik vadediyoruz”

Halkçı ve sosyal belediyecilik vadediyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adaylarının tanıtıldığı toplantı, 7 Şubat Perşembe günü, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katılımıyla, Karaman Yunus Emre Konferans Salonu’nda yapıldı.

CHP, Karaman İl ve İlçe Belediye Başkan adaylarının tanıtıldığı geniş katılımlı bir toplantı yaptı. Düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı’na CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de katıldı. Burada konuşma yapan Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver yerel seçim ve gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Yaklaşan seçimlerin ülkenin beka meselesi olmadığını, koltuğu kaybedeceklerini düşünenlerin bekası ile ilgili olduğunu söyleyen Ünver, “Bu seçim ülkenin beka seçimidir diyenlere, televizyonlara çıkıp seçimi başka yere çekmek isteyen siyaset cambazlarına inanmayın” dedi.

BEKA SEÇİMİ DEĞİL BELEDİYE SEÇİMİ

31 Mart seçimlerinin ülkenin bekasını etkileyecek bir seçim değil; kenti yönetecek yerel yöneticilerin belirleneceği bir seçim olduğunu vurgulayan CHP Milletvekili Ünver; “Cumhurbaşkanı veya ülkeyi yönetecek başka bir idareci seçmeyeceğiz. Bulunduğumuz yeri kim iyi yönetecekse onu seçeceğiz. Bu seçim, ülkenin yıllardır sömürülen ve ranta kurban edilen kaynaklarını namuslu, dürüst, şeffaf yöneticilerin idare etmesini sağlayacak bir seçimdir. Birilerinin çıkıp, muhtar seçimini ülkenin beka sorununa bağlamasına bizler ancak güleriz.” diye konuştu.

NASIL BİR BELEDİYECİLİK VADEDİYORUZ?

Karamanlı hemşehrilerine toplumcu, halkçı ve sosyal bir belediyecilik vadettiklerini söyleyen Ünver sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Katılımcı ve şeffaf bir belediyecilik vadediyoruz. Kentte yaşayanlara müşteri olarak değil, hemşeri olarak bakan bir belediyecilik anlayışı vadediyoruz. Kentin her noktasına, beldelerin her noktasına eşit ve kaliteli hizmet vadediyoruz. Ucuz, hızlı ve konforlu bir ulaşım vadediyoruz. Biz bunları vadederken iktidar partisi: ‘Belediye iktidar partisinden olmalı ki hizmetler yapılabilsin’ diyor. Karaman’ı 15 yıldır iktidar partisine mensup belediye başkanları yönetiyor. Bugün, Karaman’ın belediyecilik hizmetlerinden memnun muyuz? Hayır, memnun değiliz.”

MUSLUKTAN ÇAMUR AKITANLARI UNUTTURMAYACAĞIZ

İktidar partisine mensup belediyeciliğin Karaman’a değer katmadığını ve hizmet etmediğini belirten CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver; “Merkeze geldiğimizde araçlarımızı park edecek yerler yok. Kaldırımlarımız dar, yeşil alanlarımız kullanışsız ve az. Belediyenin kazandırdığı rekreasyon alanı sayısı az.” dedi. 24 Haziran seçimleri öncesi, İbrala Barajı’ndan Karaman’a içme suyu hattı projesinin açılmasını da hatırlatan Ünver; “O su, musluklarımızdan çamur içinde aktı. Böyle bir suyu Karaman’a, Karamanlılara layık gören bir kişinin yöneticilik yapmak gibi bir derdi de hakkı da olamaz. Belediye, 15 yıldır iktidar partisine mensup başkanların elinde. Neden bu millete içme suyu standartlarına uymayan su verdiniz? Utanmadınız mı o suyu musluklardan akıtırken? O suyu, o musluklardan akıtanları unutturmayacağız.” şeklinde konuştu.

BELEDİYE İKTİDARDA PROJELER ARAFTA

Konuşmasında, 21 kilometrelik çevre yolu projesini, hızlı tren hattını ve 2009 yılında başlayan Türk Dünyası Kültür Vakfı projesini hatırlatan Ünver; “Her seçimde çıkıp bunu anlattılar ama çevre yolu projesi durdurulmuş durumda. Hızlı trenin belediye ile alakası yok ama onun bile reklamını yaptılar, ortada hala hiçbir şey yok. Türk Dünyası Kültür Vakfı’nın üzerinden 10 sene geçti projelerin sadece bir kısmını yapabildiler. Hani, belediye iktidar partisinde olunca işler halloluyordu?” diye sordu. Hizmet götürmenin iktidarla veya muhalefetle ilgisi olmadığını aktaran Ünver, konuşmasında; “Bir şey yapmaya niyetiniz varsa, yaparsınız. Ama niyetiniz yoksa iktidardan da olsanız hiçbir şey üretemezsiniz. Karaman’ı yönetenlerin iş yapmaya niyeti yoktur. Biz bütün Belediye Başkan adaylarımız ve İl Gene Meclis Üyesi adaylarımızla, Karaman’ı iyi yöneteceğimiz iddiasındayız. Biz Karaman’ı yöneteceğiz ve de iyi yöneteceğiz. Bizim arkadaşlarımız bu yükü taşıyabilecek donanımda ve birikimdedir.” İfadelerine yer verdi.

TÜM KAMU GÖREVLİLERİNİ UYARIYORUM

Sözlerini, “Karaman’daki en küçüğünden en büyüğüne tüm kamu görevlilerini buradan uyarıyorum” diyerek bitiren Ünver; “Falan partinin belediye başkan adayı olmaktan başka hiçbir sıfat taşımayan siyasetçileri, il protokolü ve resmi protokolü bir kenara bırakıp; resmi kurum toplantılarında ağırlayanları şiddetle kınıyorum. Bütün partilerin adayları kıymetlidir. Bundan sonra ne beldelerde ne ilçelerde ne de il merkezinde bunu yapmasınlar. Herkes devlet adabına uygun davransın. Siyasetçinin ve siyasetin adamı değil; devletin adamı olsun ki biz de herkesin önünde, bulunduğu makama da şahsına da gerekli saygıyı gösteriyoruz ve göstermeye de devam edelim.” dedi.


 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22