Fatih Portakal, Bakın Harekâtla İlgili Ne Dedi?

Suriye'de rejimin saldırısından sonra başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı son hızıyla başarılı bir şekilde devam ediyor.

Fatih Portakal, Bakın Harekâtla İlgili Ne Dedi?
03 Mart 2020 - 00:58

Gündemde ise şuan en çok Yunanistan sınırında olup biten olaylar konuşuluyor.

Mültecilerin umut kapısı olarak gördüğü Yunanistan sınırı onların Avrupa'ya açılan kapısı. Avrupa'nın da baskısı üzerine Yunanlar sınırlarına gelen mültecilere sert bir şekilde müdahale ediyor.

Sınırımızda sıcak gelişmeler yaşanırken, Fatih Portakal'dan da harekatla ilgili bir açıklama geldi.

"Bu bizim savaşımız değil"

Fox Tv'de Ana Haber sunuculuğu yapan Portakal, yine bizleri şaşırtmayarak gündemine Suriye ve İdlib'i aldı. Porrtakal sözlerine, "Bugünlerde çok kullandığımız kelimelerden biri savaşmak. Yıllar önce 2011 yılında bizim ülkemizde olmaz dediğimiz... Çünkü bizim savaşımız değildi bu Türkiye'nin savaşı falan değildi ama bir şekilde uygulanan politikalarla olayın tarafı olduk." diyerek başladı.

"Esad sırtını Rusya'ya dayadı"

Yanlış uygulanan politikalar sonucu, ister istemez buraya geldiğimizi söyleyen portakal,  "Şimdi biz savaşın içindeyiz nerdeyse. Esad kendini kurtarmış durumda. Arkasını Rusya'ya dayamış durumda. Biz kendimizi o savaştan korumak istiyoruz. Sıçrayabilecek olaylardan kendimizi korumak istiyoruz ve bizi yönetenler kendi politikalarını hala sorgulamıuyorlar. Sorgulamak zorundalar. bize ait olmayan savaşta bize ait olan savaşa geldik." diye konuştu.

"Savaşa hayır dememiz gerekiyor"

Savaşa hayır demek gerektiğini vurgulayan Fatih Portakal, emekli generel Nejat Eslem'den de bir alıntı yaparak,  "Emekli bir general ve stratejist Nejat Eslem şöyle diyor: Savaş çok ciddi bir amaç için çok ciddi bir eylemdir. Ve bedeli kandır. Televizyon kanalları savaş denilen bu ciddi eylem için programlarını şova dönüştürmemeleri gerekiyor diyor. Hepimize bir mesaj veriyor. Savaşa hayır demek aslında hepimiz için insani ve vicdani bir görevdir.  Bunu dememiz gerekiyor ki savaşın olduğu yerde hiçbir şey yeşermiyor. Bol üzüntü, bol gözyaşı, bol acı, sevgili seyirciler." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • şevket çiçek
    10 ay önce
    bunlar vatan haini bilinçli olarak icerde nasıl kargaşa yarata biliriz diye konusuyorlar