banner56

Dikkat Yeni Yılda Kar Yağışı Geliyor

Karaman Kuvvetli ve Yer Yer Yoğun Kar Yağışı Bekleniyor Meteoroloji 8.Bölge Müdürlüğü uyardı Karaman’nın Başyayla, Sarıveliler ve Ermenek ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun beklenen kar yağışı olacağını açıkladı.

Dikkat Yeni Yılda Kar Yağışı Geliyor

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Konya’nın batı ve güneybatı ilçeleri ile Karaman’nın Başyayla, Sarıveliler ve Ermenek ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun beklenen kar yağışının, Niğde çevrelerinde ise aralık hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 1 ila 4 derece artması bekleniyor

RÜZGAR: Güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli ve Yer Yer Yoğun Kar Yağışı Bekleniyor! : 01.01.2019 Salı günü sabah saatlerinden itibaren Konya’nın batı ve güneybatı ilçeleri (Hadim, Taşkent, Ahırlı, Bozkır, Yalıhüyük, Seydişehir, Beyşehir, Akören, Hüyük, Doğanhisar, Derbent) ile Karaman’nın Başyayla, Sarıveliler ve Ermenek ilçelerinde, bilhassa rakımı 1500 metrenin üzerinde olan yerler ile özellikle bazı önemli geçitlerde ( Konya-Antalya yolu Alacabel geçidi, Karaman-Mut arası Sertavul geçidi ) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı beklendiğinden, kar yağışına bağlı olarak buzlanma, don hadisesi ve görüş mesafesinde düşme gibi yaşanacak olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Başlama - Bitiş Zamanı :01/01/2019 06.00 Lokal - 02/01/2019 12.00 Lokala

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER