banner56

"Devlete Meydan Okumaya Kalkan Demirtaş'a Özgürlük Diye Gezeceksin."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER'in, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ'ye karşı söylemiş olduğu "Sanırım Yakında Tırnak İçinde ‘Sayın Öcalan’ diyecekler." Söyleminden Sonra MHP'den Sert Açıklama Geldi.

"Devlete Meydan Okumaya Kalkan Demirtaş'a Özgürlük Diye Gezeceksin."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, Millyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ'nin, bebek katili aponun avukatları ile görüşmesi hakkındaki açıklamalarından sonra Genel Başkan BAHÇELİ hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Meral AKŞENER, Kemal KILIÇDAROĞLU ile birlikte yaptığı açıklamasında; "Dün bebek katili dediği bugün Öcalan oldu. Sanırım yakında tırnak içinde 'Sayın Öcalan' diyecekler.' Bu savrulmanın MHP'ye oy veren her seçmen açısından değerlendirileceğine inanıyorum." dedi.

Bu söylemlerin üzerine Milliyetçi Hareket Partisi kanadından cevap niteliğinde sert bir açıklama geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi 26. Dönem Bursa Milletvekili İsmet BÜYÜKATMAN; "Açıklamada bulunan hanımefendiye söyleyecek söz, verilecek akıl kalmamıştır. Siyasetin bunca ciddi gündemi dururken elinde cımbızla gezen hanımefendi, bula bula bunu mu bulmuştur?" diyerek sözlerine devam eden İsmet BÜYÜKATAMAN;

"Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim, diyen atalarımıza rahmet olsun.

PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye Kürt siyasi hareketinin temsilcisi diyeceksin, Apo'nun heykelini dikmeye, devlete meydan okumaya kalkan Demirtaş'a özgürlük diye gezeceksin, deve kuşu gibi başını kuma gömüp bu HDP ile seçim ittifakı yapacaksın sonra kalkıp ömrünü Türk milletinin birliğine, dirliğine adamış Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in Sayın Genel Başkanı'na ipe sapa gelmez sözlerle saldıracaksın.

Türk Milliyetçilerinin oylarına, gönüllerine talip olduğunu iddia edeceksin sonra gidip Cumhuriyet Halk Partisi'ni HDP'nin kardeş partisi hâline getiren Kılıçdaroğlu ile zillet içerisinde yer alıp ülkeyi kaosa, kargaşaya sürüklemek için mücadele edeceksin ve utanmadan kalkıp Milliyetçi Hareket'in Sayın Genel Başkanı'nın 'savrulma' yaşadığından söz edeceksin.

Uzaktan kumanda ile yönlendirilen bu hanımefendiyi 'MHP'ye oy veren her seçmen' sözleri dolayısıyla tebrik ediyorum. Siyasetinin riya kokan 'kardeşim' kelimesini camiamız için kullanmamış olması bu şahsın açıklamalarındaki elle tutulur, takdir edilir tek kısımdır. Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül verenler; yaşanan süreçleri, gelinen noktaları oldukça iyi değerlendirmekte ve her seçimde gereğini yapmaktadır." dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22