Coronavirüs Hangi İlimizde?

Coronavirüs'ün Türkiye'de bir vatandaşta pozitif çıkmasının ardından felaket tellalları da ortalığı karıştırmak için harekete geçti.

Coronavirüs Hangi İlimizde?
11 Mart 2020 - 11:22

Virüsün hangi ilimizde görüldüğüne dair Sağlık Bakanlığı'nın resmi bir açıklaması olmamasına rağmen bilinçsizce bilgi kirliliği ortamı hazırlayan fırsatçılarda devreye girdi. Herhangi bir kaos ve panik ortamına mahal vermemek, hastanın kişisel bilgilerini korumak amacı ile virüsün tespit edildiği ilin açıklanmaması kararını alan Sağlık Bakanlığı, sonuçları pozitif çıkan vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu ve yakın çevreside tamamen gözetime alındığını bildirdi.

Coronavirüs Kayseri'de mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Coronavirüs'ün Türkiye'de görüldüğüne dair açıklama yapmasının ardından 38 (Kayseri) plakalı bir ambulansın televizyonlarda gösterilmesiyle virüsün Kayseri'de olduğu söylentileri ortaya çıktı.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, KOVİD-19 (coronavirüs) ile ilgili olarak "Kayseri'de henüz tespit edilmiş bir vaka yoktur" açıklamasını yaptı.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'de coronavirüs var gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade ettiği açıklamasında, "Bu görüntü ile Kayseride coronavirus var algısı oluşturmaya çalışılması üzerine şunları söylemek istiyorum. Havaalanında yurtdışından gelen hastalarımız ön hekimlerimizin muayenesinden geçirilmektedir. Riskli olacağı düşünülenler yine mahallinde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları tarafından değerlendirilip muayene edilmektedir. Şüpheli vaka olarak belirlenenler 112 ambulansımız ile referans hastanemize korunmalı bir şekilde taşınmaktadır. Sonuçları da bakanlığımız paylaşmaktadır.

Bu görüntü geçen hafta çekilmiştir. Kayseri'de henüz tespit edilmiş vaka yoktur." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum