CHP Zihniyeti Eskiden Neyse Şimdide O! Yine "Bu Kadına Haddini Bildirin" Skandalı

Türkiye büyük Millet Meclisi'nde eski Başbakan Bülent Ecevit tartışması çıktı.

21 Kasım 2019 - 01:38 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 02:04

TBMM Genel Kurulu'nda Dijital hizmet Vergisi Kanunu ve Bazı Kanun Hükmünde kararname ile 375 sayılı Kanun Hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması Hakkı'nda Kanun teklifi görüşülüyor.

Mahmut Tanal Ak Parti'yi eleştirdi

Görüşmelerin 13. maddesi görüşmeleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, konuşmasında AK Parti'yi eleştirdi.

Özlem Zengin'de Ecevit'i hatırlattı

Bunun üzerine AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, eski Başbakan Bülent Ecevit'in ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilmiş bir fotoğrafını hatırlattı.

"Bu kadına haddini bildirin" çıkışı

AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin'in hatırlatmasından sonra Chp sıralarında sinirler gerildi. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, "Bülent Ecevit’le ilgili konuşmak sizin haddiniz değildir." diyerek çıkış yaptı. Bunun üzerine Özlem Zengin'de ayağa kalkarak buna tepki gösterdi.

 CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, TBMM Başkanvekili Celal Adan’a “Lütfen bu hanımefendiye haddini bildirin Sayın Başkan” çağrısında bulundu. Bunun ardından AKP ve CHP arasında gerginlik büyüdü.

TBMM Başkanvekili Celal Adan gerginliğin ardından oturuma ara verdi.

Zihniyet hala aynı zihniyet

Bu yaşanan skandal CHP zihniyetinin geçmişte ne ise şimdide aynı olduğunun göstergesi oldu. Bülent Ecevit'in kürsüye yemin için gelmesi gerekirken "Bu hanımefendiye haddini bildirin" çıkışı hala zihinlerimizden silinmemişken bir yenisi daha eklendi. Nedir bu başörtüsü düşmanlığı demeden geçemiyoruz? Son günlerde de ne olduğu belirsiz din düşmanlarının sokaklarda başörtülü bayanlara saldırmaları çoğalmaya başladı. Bilinsin ki, bu ülkede her türlü dilden, dinden, ırktan ve renkten insan yaşamaktadır. Türkler tarihte İslamiyeti savaşla birlikte tanımışlar ve o günden beri İslamiyet'in kalesi haline gelmişlerdi. Şahısların görüşleri hükmü değiştiremez. Kimse inandığı dini veya inanmadığını diğerlerine de zorla dayatamaz. Düşmanlığınızı ve inançlarınızı kendinize saklayın. Haddini bilmek sizlere yakışır. Değilse İslamiyeti özüyle birlikte kabul etmiş ve dini vatanı için can vermeyi gözüne almış bir millete had bildirmeye kalkarsınız cevabınızı alır öylece oturursunuz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum