CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver'den 18 Mart Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı:

CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver'den 18 Mart Mesajı
17 Mart 2020 - 15:40

Ünver’in mesajı şu şekilde:

“Yüce Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki en önemli adımlarından biri olan Çanakkale Savaşı; Cumhuriyet tarihimizin ölümsüz örnekleri ile hepimize yeni ufuklar açan, yarınlar için umut veren bir zaferdir.

Bu onurlu zaferde on binlerce vatan evladı omuz omuza savaşmış, yine on binlercesi bağımsızlık uğruna şehit düşmüş; dünyada hem direnişin hem bağımsızlığın hem de kararlılık ve cesaretin sembolü olmuşlardır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi, kaderine boyun eğmeyen; karakterinde bağımsızlığı barındıran kahramanların destanıdır. Bu destan, aynı zamanda; “Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum.” diyerek üstün komuta becerisi ve liderliğe sahip olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuzun üstünde güneş gibi doğduğu şanlı zaferdir. Atatürk’ün önderliğinde temelleri atılan bağımsızlık savaşımız, Çanakkale’nin geçilmeyen sularında, Anafartalar’da, yurdun dört bir yanında azim, kararlılık ve inançla yürütülmüştür.

Bizler, Çanakkale Zaferi’ni bir kez daha gurur ve şerefle anıyor ve kutluyorken; Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük ruhuyla, büyük fedakarlıklar içinde verdiği onurlu mücadelesinin ruhundan ayrılmadan, geçmişten aldığımız bu şanlı bayrağı yarınlara taşımanın gurur verici mücadelesini asla bırakmamamız ve bu değerleri unutmamamız gerekiyor.

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan için gözünü kırpmadan şehit düşen kahraman askerlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Geçmişi ve bugünüyle bir bütün olan ülkemizde özgürlük, demokrasi, adalet ve bağımsızlık ülküsünden asla vazgeçmeyeceğimizi belirtmek istiyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum