banner56

Çalışkan; Yok Öyle Vatanın Ekmeğini Yiyip Yanında Durmamak

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Suriyeliler hakkında olan gerçeklerden bahsetti.

Çalışkan; Yok Öyle Vatanın Ekmeğini Yiyip Yanında Durmamak

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan çevrede Suriyeliler hakkında dolaşan bazı söylentiler ve asılsız iddialara karşılık olarak sosyal medya hesabından şu şekilde bir açıklma yaptı;

"Çevrenizi kuşatıp bize saldırmak isteyen küffar Suriyede karşımızda saf tutuyor. Yüz yılın hesaplaşmasına iman ve yüksek motivasyonla hazırlanan ülkemizde bir anda Suriyeli tartışması başlatılıyor. İçerden bizi vurmak istiyorlar. Aslı astarı olmayan şeylere inanmayalım. Her gördügümüzü sosyal medyada gerçekmiş gibi paylaşıp onlara hizmet etmeyelim. Sosyal medyayı şöyle bir incelediğimizde; Suriyelilere maaş verildiği, ev verildiği, sınavsız üniversiteye girdikleri, memur yapıldıkları, faturalarının devlet tarafından ödendiği şeklinde ve benzeri bir sürü yalan dolaşımda. Ve mâlesef buna inanan insanlarımız var. Suriye'deki kurulan şer ittifakını dağıtmak için silahımızı kuşanmışken içeriden bizi bir birimize düşürme derdindeler. Suriyelilerden devletimiz bir ordu kurmuş durumda.

Adı Özgür Suriye Ordusu. Bizim Mehmedimizle omuz omuza savaş veriyor.

Ülkemizde yaşayan 250 bin Suriyeli bu orduya katılmak üzere baş vuru yapmış durumda. Fakat insan kaynağından çok teknolojik savaş var sahada. Yani onlar vatan haini söylemleri doğru değil. Suriyeli kardeşlerimizi kendi devletleri başta olmak üzere, 5 küresel ölçekte güç olan devlet ve onların desteklediği onlarca yerel terör grupları katlediyor. Ellerinde silah yok çünkü silah devletin elinde.

Bunları düşünerek empati yapmalıyız. Doğruyu söyleyecek, savunacak yiğitler lazım bizlere. Her şeye bir kulp bulacak her şeyden şikayet edecek ve karşınızdaki düşmana hizmet edecek olanlar bizim davamızdan uzak durmalı. Toplum içinde aklı erenler, doğruyu bilenler, düşmanı ve planlarını sezenler, yetki kullananlar, söz sahibi olanlar, sesi topluma ulaştırabilecek olanlar;

Hakkı, doğruları, içinden geçtiğimiz bu zor ama kutlu günleri;

yolunu şaşırmış, tefrikaya düşmüş, vesveseye gelmiş kardeşlerimize anlatmazsa vebâl altındadır. Yok öyle vatanın ekmeğini yiyip yanında durmamak ! " dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER