banner56

Bu Görüntüler Hiç Yakışmıyor! Tepkiler Geliyor

1 Aralık Dünya AIDS Günü münasebetiyle yapıldığı ileri sürülen bu etkinliğe tepkiler geliyor. Etkinlikte öğrencilere prezervatif dağıtıldığı öne sürüldü.

Bu Görüntüler Hiç Yakışmıyor! Tepkiler Geliyor

Mersin'de geçtiğimiz günlerde 1 Aralık Dünya AIDS günü nedeniyle düzenlendiği ileri sürülen bu etkinlik öğrenciler ve vatandaşların tepkisiyle gündeme geldi. 

1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediyesi; Mersin Üniversitesi, Dünya Nüfus Fonu, Türkiye Aile Planlaması Vakfı, Sağlık Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşlarınında arasında bulunduğu HİV/AİDS’te Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı düzenledi.

2 ve 3 Aralık tarihlerinde Mersin Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bu etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bir stant açarak öğrencilere ve bireylere bilgiler verdi. Buraya kadar herşeyin normal olduğu etkinlikte ise stantta; rozet, kitapçık ve kondomun yer alması bazı öğrenci gruplarının ve vatandaşların tepki göstermesine neden oldu. Burada öğrencilere 8 sayfalık bir bilgilendirme kitapçığıyla beraber kondomun dağıtıldığı öğrenildi.

ÜLKÜCÜLER TEPKİ GÖSTERDİ

Dağıtımların sürdüğü esnada Mersin Üniversitesi Ülkü Ocakları Teşkilatı'ndan olduğu ileri sürülen bazı gençler bu duruma tepki gösterdi. Olayın büyeyebileceği nedeni ile güvenlik görevlileri ülkücü gençleri alandan uzaklaştırdı.

VATANDAŞLARDA TEPKİLERİNİ GİZLEYEMEDİ

Bir eğitim kurumunun bulunduğu yerde kondomun dağıtıldığını öğrenen Mersinli vatandaşlarda olaya karşı tepkilerini gizleyemedi. Sosyal medya hesaplarından bile Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösteren vatandaşlar haklı olarak, “Mersin Üniversitesi içinde Cumhuriyet Meydanı’nda prezervatif dağıtımından görüntüler Mersinimiz’e yakışmıyor. Üniversitenin ilim irfan yuvası olması gerekirken kampüslerde böylesi görüntüleri görünce insan üzülüyor. Vay ki ne vay. Yazık.” dediler.

Kaynak: www.buyukmersin.com

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 10:43
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22