Beklenmedik Ülkeden Türkiye'ye Beklenmedik Destek

Suriye'de rejim unsurlarının haince saldırısından sonra başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na bir Avrupa ülkesinden beklenmedik destek geldi.

Beklenmedik Ülkeden Türkiye'ye Beklenmedik Destek
03 Mart 2020 - 03:31

Esed rejiminin alçak saldırısından sonra başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na Ukrayna tarafından beklenmedik bir destek geldi.

Destek gösterileri bile düzenleniyor

Bir grup Ukrayna vatandaşı, İdlib'te şehir olan Türk askerleri için Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği önünde destek gösterisi düzenledi. Gösterilerde ise TSK saflarında savaşmak istediklerini dile getiren bazı vatandaşların Büyükelçilik'e başvuruda bulunması Türkiye'de şaşkınlıkla karşılanıyor.

Konvoylarla şehir merkezlerinde Türk ve Ukrayna bayraklarıyla destek gösterileri yapan Ukraynalı vatandaşlar 'Kardeş ülke Türkiye'nin operasyonunu destekliyoruz' yazılı pankartlarla Türkiye'ye dost ve destekçi olduklarını dile getiriyorlar.

Arap Devletlerinin suskunluğu ise her şeyi apaçık ortaya seriyor

Osmanlı döneminde neredeyse dünyanın 3/2'sini himayesi altına alarak adaletli bir yönetim şekliyle hüküm sürmüş Türkler, her zaman İslamiyet'in son kalesi olarak anılmakta. Türk Devletlerinin verdiği desteklerde kim dost kim düşman apaçık ortaya serilen gerçeklere, bir yenisi de beklenmedik bir şekilde Ukrayna'dan geldi. Bunun yanında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan gibi Arap ülkelerinin başını çeken ülkelerin Esed rejimini destekledikleri ve karşıt görüşlerle birlikte hareket ettikleri net bir şekilde görülüyor.

"Kefenimizi alıp gelelim"

Zaten desteğine de ihtiyacımız olmayan batı ve batının kölesi haline gelmiş bazı arap ülkeleri, samimiyetsizce kınama mesajları yayınlarken, hatta bazı arap ülkeleri Esed rejimini över ve destekler şekilde açıklamalar yaparken, her ortamda Türkiye'nin yanında yer alan, her ortamda da bunu söyleyen ve savunan kardeş ülke Azerbaycan, yine "İki Devlet, Bir Millet" tanımı kapsamında duygu dolu bir tavır sergiledi.

Kardeş Azerbaycanlı Türklerden, Türkiye'ye duygu dolu destek mesajları yağıyor.

"Şehitleriniz değil, şehitlerimiz"

Gözleri yaşartan bu mesajlarda en çok dikkat çeken ifade ise "Şehitleriniz değil, şehitlerimiz" oldu. Bu cümle  Azerbaycanlı kardeşlerimizin Türkiye'nin yanındaki duruşunu açıkça gösterdi.

İşte yüreklere dokunan o yorum;

"Sehitlerinize demiyecem. cunku sehitleriniz deyil. onlar sehitlerimiz. Allah rehmet elesin. mekanlari cennet olsun. kanlari yerde qalmayacaq bilirik. ama kat kat agir karsilik verek. Azerbaycan sulhmeramlilarina ve konullulerine yesil isik yakin lutfen. icimiz yanarak burda oturmak istemirik. ilgili alanlara bizler bas vurduq. ama turkiyenin buna ihtiyaci yoxdur deyerek izin vermirler gelmeye. ihtiyac ne demek ya gardasimizi orda tek basina birakmak istemiyoruz. arkanizda degil karsinizda kalkan olmak istiyoruz. suan arkadaslarim adiylada konusuram. hepsi yanimdalar. bizler geldiyimizde kefenimizi cebimizde getireceyik. yeter ki gelmemize izin versinler."

YORUMLAR

  • 0 Yorum