banner56

Bakan Soylu, Evlat Nöbetindeki Anneleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "HDP teşkilatları bu annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne katan yapıdır.''

Bakan Soylu, Evlat Nöbetindeki Anneleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemine katılan aileleri ziyaret etti. Bakan Soylu, ''Diyarbakır’da, Mardin’de, Kızıltepe’de, Nusaybin’de herkes biliyor ki HDP teşkilatları bu annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne katan yapıdır, herkes biliyor, bizde biliyoruz ve gereğini yerine getiriyoruz'' dedi.

"Bu anneler bir haykırış ortaya koyuyorlar"

Kulp’taki cenaze töreninden geldiklerini kaydeden Bakan Soylu, ‘’Biraz önce bir cenazeden geliyoruz. O cenazede yaşadıklarımız burada bu annelerin yaşadıkları Allah izin verecek ve bu millet de destekliyor. Devletimizin de gücü ile bu annelerin de kuvveti ile bu acıları bu topraklarda bitireceğiz. Sadece bu topraklarda bitmeyecek Allah’ın izni ile etrafımızdaki coğrafyada da bu uluslararası terör destekçilerine annelerin yüreği ile büyük bir ders vereceğiz, veriyoruz da hep birlikte veriyoruz. Bir vecibemiz vardı, sorumluluğumuz vardı, gelip bu insanlara burada destek vermek, milletimizin adına destek vermek, onu yerine getirdik. Milletimiz de bilsin ki burada bu anneler bir haykırış ortaya koyuyorlar. İnşallah çok güçlü bir sonuç alacağız’’ şeklinde konuştu.

"Anne gönlü demiri eritecek gönüldür’’

HDP’nin çocukları annelerin dizlerinden alıp terör örgütüne katan yapı olduğunu dile getiren Bakan Soylu, şöyle devam etti:

"Diyarbakır’da herkes biliyor ki, Mardin’de herkes biliyor ki Kızıltepe’de, Nusaybin’de herkes biliyor ki HDP teşkilatları bu annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne katan yapıdır, herkes biliyor, bizde biliyoruz ve gereğini yerine getiriyoruz. Diyarbakır’da bu olaylarla ilgisi olmayan herkes biliyor ki bir tek cümle söylerler, evet belediyeleri ve teşkilatlarıdır bu kadar basit, ne yaptığını bu anneler çok iyi biliyor, bu millet çok iyi biliyor. Bu millet feraset sahibidir, anne gönlü demiri eritecek gönüldür."

Bakan Soylu, konuşmaların ardından HDP il binası önünde oturan babalarla da bir araya geldi. Bakan Soylu, babalarla kucaklaşarak yanlarında oldukları mesajını verdi.

Bakan soylu ve beraberindekiler daha sonra bölgeden ayrıldı.

İHA

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22