banner56

Bakan Fahrettin Koca, Pozitif Çıkan Vakalar Var...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamalarda, pozitif çıkan yeni vakaların olduğu ve bu gece açıklayacağını bildirdi.

Bakan Fahrettin Koca, Pozitif Çıkan Vakalar Var...

Dün akşam yeni vakaların olduğu bilgisini paylaştıklarını hatırlatan Koca, “Dün için yeni olan hasta sayımız toplam 12 idi. Bunlardan 10’u Avrupa ve Amerika’dan gelmiş kişilerdi. İlk vakadan bu yana toplam hasta sayımız ise 18 olmuştu.

Pozitif çıkan yeni vakalarımız var ancak henüz analiz edilmekte olan numunelerimiz mevcut. Bu akşam pozitif çıkan rakamı da sizlere açıklayacağım.

Uzun zaman bu süreci sıfır vaka başarısı ile sürdürdük.

Dünyadaki gidişat bunun böyle olamayacağını gösterdi. Şimdi mücadelenin yeni safhasındayız. Tedbirlerde ciddiyetlerimiz daha da artmalı. Yaşlılara ve kronik hastalığı olanlara karşı dikkatli olalım. Virüsün bulaşması halinde durumu en hassas grup bu gruptur.

Virüse karşı ilk mücadeleyi ülke sınırlarında verdik. Bu mücadele devam edecek.

Yurt dışında olan vatandaşlarımıza 83 milyon adına uyarı, yeni gelişlerle risklere yeni riskler eklemeyelim. Türkiye’ye gelişte lütfen ısrarcı olmayalım. Her şeye rağmen dönen ilk 14 gün kendisinin gözetim altında tutulacağını bilsin. Her birimiz sorumluyuz, virüsle temas ihtimallerini sıfırlamak zorundayız. Bu savaşta dayanışmanın şartı araya mesafe koymaktır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 23:32
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22