Bakan Albayrak'tan Esnaflara Müjdeli Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, küçük esnafın endişe etmemesi gerektiğini söylerek "yanınızdayız" dedi.

Bakan Albayrak'tan Esnaflara Müjdeli Haberler
02 Nisan 2020 - 01:49 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 - 19:19

Twitter hesabı üzerinden görüntülü şekilde açıklamalar yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, küçük esnaflara verilecek desteklerle ilgili duyurular yaptı.

"Bu süreçten en çok etkilenen vatandaş ve esnaflarımıza..."

Bakan Albayrak, “Şu anda tüm ekiplerimizle, vatandaşlarımızdan, esnafımızdan, iş insanımızdan gelen taleplere yoğunlaşmış durumdayız. Adımlarımızı bu süreçten en çok etkilenen vatandaşlarımızdan ve özellikle esnafımızdan başlayarak tüm sektörleri, meslek gruplarını içine alacak şekilde planladık” dedi.

"Vatandaşlarımızı fert fert, birey birey güçlü tutacağız"

Üretim altyapısının ayakta tutulacağını belirten Bakan Albayrak, "Hiçbir vatandaşımızın işini kaybetmemesi için canla başla çalışacağız. Azami sağlık hassasiyeti önceliğiyle üretimimizi sürdüreceğiz. İşini, gelirini kaybeden vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme ulaştırmak için ivedilikle uğraşacağız. Türkiye olarak yakın dönemde hayata geçirdiğimiz yatırımlarla bu sürece iyi bir durumda girdik. Sağlam finans sektörümüz, kapsayıcı sosyal güvenlik sistemimiz ve güçlü sağlık altyapımızla dünyadaki pek çok ülkeden daha iyi bir durumdayız. Salgın tehdidi ortadan kalktığı anda küresel ekonomide yepyeni bir dönemin başlayacağını biliyoruz. O güne kadar mücadele edeceğiz. Vatandaşlarımızı fert fert, birey birey güçlü tutacağız. Üretim altyapımızı ayakta tutacağız” diye konuştu.

"Vatandaşlarımızdan, esnafımızdan, iş insanımızdan gelen taleplere yoğunlaştık"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart ayı içerisinde açıkladığı ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’nı hatırlatan Albayrak, “18 Mart’ta Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ yol haritamız çerçevesinde öncelikli adımlarımızı attık. Şu anda tüm ekiplerimizle, vatandaşlarımızdan, esnafımızdan, iş insanımızdan gelen taleplere yoğunlaşmış durumdayız. Adımlarımızı bu süreçten en çok etkilenen vatandaşlarımızdan ve özellikle esnafımızdan başlayarak tüm sektörleri, meslek gruplarını içine alacak şekilde planladık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum