banner56

Antalya Valisi Münir Karaloğlu: "3 gündü 5 hortum vakasını yaşadık" 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Havalimanına gelerek incelemelerde bulundu.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu: "3 gündü 5 hortum vakasını yaşadık" 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, hortumun etkili olduğu havalimanındaki incelemenin ardından yaptığı açıklamada , "3 gündür Antalya’da 5’inci hortum vakasını bugün saat 10.58 civarında Antalya merkez ve Havalimanını da içerisine alacak şekilde yaşadık. 133 kilometre saat hızında güney yönden esen bir fırtına ve hortum oluştu. Havalimanında maalesef iki otobüsümüz 1 tane de minibüsümüz, iki merdivenimiz devrildi. 2 uçakta ve 1 polis helikopterinde kısmi hasarlar var" dedi. 

Rüzgarın saatteki hızı 133 kilometreye ulaştı 

Karaloğlu "Hepimize geçmiş olsun. 3 gündür Antalya’da 5’inci hortum vakasını bugün saat 10.58 civarında Antalya merkez ve havalimanını da içerisine alacak şekilde yaşadık. 133 kilometre saat hızında güney yönden esen bir fırtına ve hortum oluştu. Havalimanında maalesef iki otobüsümüz 1 tane de minibüsümüz, iki merdivenimiz devrildi. 2 uçakta ve 1 polis helikopterinde kısmi hasarlar var. Havalimanında yolcu otobüsümüzde içerisinde yolcularımız bulunduğu otobüste 12 yaralı hastanelere sevk edildi. Bunlar içerisinde hayatı tehlikesi olan yok. Şu anda Antalya Havalimanı hem geliş hem gidiş yönünde trafiğe açık. Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden aldığımız bilgiler doğrultusunda da şu anda havanın ağır kısmının geçtiğini, fırtınanın doğu ilçelerinde devam edeceğini öğrendik" dedi. 

iHA

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 14:14
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22