banner56

Ak Parti Karaman İl Başkanı Abidin ÇAĞLAYAN Anneler Gününü Kutladı

Abidin ÇAĞLAYAN; "Anne büyüyen bir çocuk için en önemli öğretmendir."

Ak Parti Karaman İl Başkanı Abidin ÇAĞLAYAN Anneler Gününü Kutladı

Karaman Ak Parti İş Başkanı Abidin ÇAĞLAYAN anneler günü ile ilgili kutlama mesajı yayınlandı. Bir çocuk için en önemli öğretmenin anne olduğunu belirten ÇAĞLAYAN;

"Toplum hayatının temel yapı taşı olan anneler, ailenin çekirdeği ve vazgeçilmezidir. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelik ulvi bir müessesedir. Anne, nesli temin ve talimin kaynağı olmakla birlikte, ailenin fiili reisi, memuru, işçisi, esnafı, işvereni ve en önemlisi herkesin öğretmenidir. Anneliğin ayrıştırıcı, ötekileştirici değil, toplumu yakınlaştıran, birleştiren, bütünleştiren bir rolü vardır.

 Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde herkese düşen sorumluluktan daha fazlası şüphesiz annelere düşmektedir. Kültürün yaşatılması kadar huzurlu bir toplumun oluşturulmasında da annelerin rolü asla inkâr edilemez.

Eğitim önce aileden başlar anne ise büyüyen bir çocuk için en önemli öğretmendir. Ülkemizin geleceği annelerimizin yetiştireceği evlatlara bağlıdır. Birliğimiz, dirliğimiz ve beraberliğimiz için toplumumuzun en önemli unsuru olan annelerimizin anneler gününü yürekten kutluyorum." dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22