banner56

ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ SPORCULARA ALTIN ÖDÜLÜ... 

KARAMAN VALİSİ ALİ AKAN, 7.ULUSLARARASI ÖZEL OLİMPİYAT OYUNLARI'NDA BAŞARILI OLAN ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ 

ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ SPORCULARA ALTIN ÖDÜLÜ... 

KARAMAN (İHA) - Karaman Valisi Ali Akan, 7. Uluslararası Özel Olimpiyat Oyunları'nda dereceye giren zihinsel özürlü sporcuları Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. 
Valilik makamında düzenlenen törende Milli Eğtim Müdürü Mazlum Altunkaya, Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Ekrem Küçük ile olimpiyatlara katılan sporcular hazır bulundu. Milli Eğitim Müdürü Mazlum Altunkaya, İstanbul'da 9-12 Mayıs tarihleri arasında Türkiye, KKTC, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Avusturya'nın katılımıyla yapılan 7. Uluslararası Özel Olimpiyat Oyunları'na Karaman Eğitim Uygulama ve İş Eğitimi Merkezi öğrencilerinin takım halinde katıldığını belirtti. 
Altunkaya, "Olimpiyat oyunlarında öğrencilerimiz, basketbol 12-15 yaş grubunda dünya şampiyonu oldu. 50 metre atletizmde 2.'lik, uzun atlama da 1.'lik ve 2.'lik, 4x4 bayrak yarışmasında ise 3.'lük elde ettik. Öğrencilerimiz bu sonuçlarla toplam 9 altın, 2 gümüş, 4 bronz madalya ve 1 kupa kazanarak büyük başarı sağladılar" dedi. 
Vali Ali Akan ise uluslararası düzeyde yapılan olimpiyat oyunlarında elde edilen bu başarıların memnuniyet verici olduğunu söyledi. 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Ali Akan, olimpiyat oyunlarında başarılı olan sporcuları birer Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. 

24.05.2002

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22