ŞEHİT AİLESİNE TSK ÖVÜNÇ MADALYASI 

KARAMAN (İHA) - Karaman'da şehit er Mehmet Ali Yaylalı'nın ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) övünç madalyası verildi.   

28 Mayıs 1998 - 21:25

Sivas'ın Divriği ilçesinde vatani görevini yaparken teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit düşen Komando Er Mehmet Ali Yaylalı'nın babası Esat Yaylalı'ya, düzenlenen bir törenle TSK övünç madalyası ve beratı teslim edildi.  İl Jandarma Komutanlığı binasında düzenlenen törene, Karaman Valisi Hakkı Tekke, Belediye Başkanı Yaşar Evcen, üst rütbeli subaylar ve şehidin yakınları katıldı.  
Bu arada, Şehit erin amcası Süleyman Yaylalı, bir süre önce Kuzey Irak'ta ele geçirilen PKK'nın ikinci adamı konumundaki Şemdin Sakık'la bir kısım medyaya ateş püskürdü. Amca Yaylalı, Türkiye'nin gündemini belirleyen bir kısım medyanın, Şemdin Sakık'ın Pişmanlık Yasası'ndan yararlanması için çalıştığını belirterek, "Bunlar Sakık için adeta kampanya başlatmışlar. Sakık gibi caniler, asla bu yasadan  yararlanmamalı" dedi. Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mücahit Üzel de, kutsal vatanın birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan iç ve dış mihraklara karşı kan dökerek karşı konulduğunu vurgulayarak, bu vatan için gerekirse bundan sonra da kan dökmeye hazır olduklarını söyledi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum