banner56

Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser'in 29 Ekim Mesajı

Ak Parti Karaman Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesajı yayımladı.

Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser'in 29 Ekim Mesajı

29 Ekim 1923  bir milletin küllerinden doğduğu, bütün dünyaya karşı verdiği bağımsızlık mücadelesini Cumhuriyet tacı ile taçlandırdığı bir gündür.

96 yıl önce bütün şer odakları, yıkılmasına kesin gözüyle bakarak, çoktan toprak paylaşma düşünceleri içerisine girdikleri  bu topraklarda bir anda, Türk Milletinin yüzyıllar boyu diz çöktürülemeyen boyun eğmez ruhu ile karşılaştılar.Öyle ki bu Yüce Millet, bir karış toprak vermektense can vermeyi yeğlerdi.

1000 yıllık bir medeniyetin  temelleri üzerine kurulan bu ülke, Cumhuriyet dinamizmi ile muassır medeniyetler seviyesine hızla ulaşacaktı. 

Bizler atalarımızdan kalan bu mirası koruma ve ileriye taşıma hususunu her Türk vatandaşı gibi kadim bir istikamet olarak benimsedik.

İstiklal ve istikbalimize yönelik her tehdite, her saldırıya tarih boyunca bir bütün olarak nasıl sahip çıktıysak, günümüzde de milli irademizi yok sayan düşmanlara karşı ilk günkü azim, bağlılık ve inançla, ülkemizin geleceği için, hükümetimiz ve devletimizin tüm kademeleri ile verdiğimiz huzur ve barış ortamını daim kılma mücadelemize devam edeceğiz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için can veren tüm şehitlerimizi saygı rahmet ve minnetle anıyor, Yüce Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22