banner56

Meteoroloji Uyardı Lodos Dikkat!

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Fırtınalar ile ilgili bir uyarı yayınladı. Lodos Dikkat

Meteoroloji Uyardı Lodos Dikkat!

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Fırtınalar ile ilgili bir uyarı yayınlarak, başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere , ulaşımda aksamalar ,çatı uçması , ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

3 Ocak Perşembe günü öğle saatlerinden  itibaren bölgemiz genelinde ( Konya -Karaman - Aksaray - Niğde ) şiddetini artıracak olan rüzgarın 4 Ocak Cuma günü öğle saatlerine kadar güney yönlerden kuvvetli ( 39-61 km/saat) ve zaman zaman fırtına ( 62 -74km/saat) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-88 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi konusunda dikkatli olunması gerekiyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Parçalı ve çok bulutlu, Konya, Karaman ve Niğde çevrelerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin batı ve güneybatı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 1 ila 3 derece artması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Karaman ve Niğde çevrelerinde yer yer kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
Kuvvetli ve Yer Yer Yoğun Kar Yağışı Bekleniyor! : Yağışların sabah saatlerinde Konya’nın batı ve güneybatı ilçeleri (Hadim, Taşkent, Ahırlı, Bozkır, Yalıhüyük, Seydişehir, Beyşehir, Derebucak, Akören, Hüyük, Doğanhisar, Derbent) ile Karaman’nın Başyayla, Sarıveliler ve Ermenek ilçelerinde, bilhassa rakımı 1500 metrenin üzerinde olan yerler ile özellikle bazı önemli geçitlerde ( Konya-Antalya yolu Alacabel geçidi, Karaman-Mut arası Sertavul geçidi ) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı beklendiğinden, kar yağışına bağlı olarak buzlanma, don hadisesi ve görüş mesafesinde düşme gibi yaşanacak olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Başlama - Bitiş Zamanı :02/01/2019 06.00 Lokal - 02/01/2019 12.00 Lokal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER