banner56

MESLEK VE TEKNİK EĞİTİM FUARI... 

MESLEK VE TEKNİK EĞİTİM FUARI... 

KARAMAN (İHA) - Karaman'da, Meslek Liseleri tarafından düzenlenen 2. Meslek ve Teknik Eğitim Fuarı açıldı. 
Karaman Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi, Anadolu Teknik Lisesi, Nefise Sultan Kız Meslek Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi'nin çalışmalarının sergilendiği fuar, Nefise Sultan Kız Meslek Lisesi Salonu'nda Karaman Valisi Ali Akan ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan tarafından açıldı. 
Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mazlum Altunkaya, bilgi toplumuna geçişte teknolojik gelişmelerin büyük önem taşıdığını söyledi. 
Vali Ali Akan ise bilim ve tekniğin dev adımlarla ilerlediğini belirterek, "Her yeni gün yeni bir buluş, insanlığın hizmetine sunulmaktadır. Bilim ve teknikteki gelişmeleri takip etmek mecburiyetindeyiz. Bu konuda eğitim verdiğimiz evlatlarımıza destek olmalıyız. Ülkemizin her alanda kalkınması, yetişmiş, bilimle donatılmış insan gücüne bağlıdır" dedi. 
Daire müdürleri ve çok sayıda vatandaşın gezdiği fuarda en çok ilgiyi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan eski Karaman evi, Aktekke Camii ve Karaman Kalesi maketleri görüyor. 

29.05.2002

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22