banner56

Kmü’de Hayata Dair Gençlik Söyleşileri

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Hayata Dair Gençlik Söyleşileri’ düzenlendi. İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karapınar‘ın konuşmacı olarak yer aldığı söyleşiyi öğrenciler ilgiyle takip etti. 

Kmü’de Hayata Dair Gençlik Söyleşileri

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, KMÜ Öğrencisi Mehmet Furgan Çörten ile İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammet Fatih Topal’ın açılış konuşmaları ile devam etti. 
“Hedeflerimiz ve ayağı yere sağlam basan hayallerimiz olmalı”
Açılış konuşmalarının ardından söz alan Prof. Dr. Fikret Karapınar, günümüz gençlerinin kişilik özellikleri üzerine değerlendirmelerde bulunarak, “Gençler, geleceğin yarınlarla kazanılabileceği fikrini benimsemiş durumda fakat bu doğru bir fikir değildir. Önemli olan yaşadığımız dönemi en iyi şekilde değerlendirmek ve başarılı olabilmek için ciddi okumalar ve çalışmalar yapmamız gerektiğini kabullenmek. Kendinizi ve ülkenizi yıllar sonra nerede gördüğünüz önemli. Günümüz Müslümanları hep dünü konuşuyor fakat yarını kimse konuşmuyor. Unutmayalım ki yarını bugünden konuşmazsak geleceğe yaprak gibi savrularak ilerleriz. Hedeflerimizi ayağı yere sağlam bir şekilde basan hayaller üzerine kurmalı ve yarını bu şekilde inşa etmeliyiz. Tembelliğimize bahaneler bulmak yerine tırnaklarımızla hedefi kazımalıyız. Dil öğrenmeli, kendinizi geliştirmeli, ilimle uğraşmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER