banner56

Kızakla Kayarak Eğlendiler

Karaman Sarıveliler ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından çocuklar 'Kar Tatilini' fırsat bilerek kızaklarla kaydılar.

Kızakla Kayarak Eğlendiler

Karaman Sarıveliler ilçesinde 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışının ardından 'Kar Tatili verilmişti. Sarıveliler'de 50santimetreyi geçen yoğun kar yağışı sonrası İlçe milli eğitim müdürlüğü kar tatili vermişti.

KARAMAN.ORG / ÖZEL HABER

Sarıveliler ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından Merkez Baş Mahallesin'de çocuklar 'Kar Tatilini' fırsata çevirerek el yapımı kızaklarla kayarak doyasıya eğlendiler. İlçede kar yağışının ardından ilçe beyaza bürünürken. Güneşli bir tatil gününde el yapımı kızaklarını alan çocuklar kendilerini dışarı attı.

BİSİKLET'TEN KIZAK YAPTILAR

Mahellede belirledikleri alanda bir araya gelen çocuklar tahta kızaklarıyla dakikalarca tepeye tırmandılar. El yapımı bisikletten bozma kızak ise dikkatlerden kaçmıyor el yapımı alt kısmı ahşaptan olan kızak ön kısmına gidon bisiklet direksiyonu ve maşa kısmı monte edilmiş, direksiyon sayesinde yön vermesi daha kolaylaştığını aktaran çocuklar kızaklarla kendilerini yokuş aşağı bırakarak kayan çocuklar zaman zaman kendi aralarında da yarışarak keyifli anlar yaşadı.

Sarıveliler coğrafyasının  zorlu koşullarına rağmen doğanın sunduğu güzellikler içerisinde kızak keyfinin tadını çıkaran çocuklar, çocukların bazıları mont bile giymeden karların üzerinde eğlenceli saatlerin tadını çıkardılar.

Foto : Mehmet Uyar

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER