banner56

Karaman İl Özel İdaresi Çobanların Sesini Duydu

Karaman genelinde özellikle köylerde uzun süredir etkili olan kar yağışı sonrası geçimini hayvancılık ile sağlayan köylülerin hayvanlarını otlatırken ağıl yolları kapalı olduğu için zorlanan küçükbaş hayvancılık yapan çobanları yardım ederek ağıl yollarını açtı.

Karaman İl Özel İdaresi Çobanların Sesini Duydu

Karaman İl Özel İdaresi ekipleri konuya müdahele ederek haftasonu 21 çobanın ağıl yollarını açtı. Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren köy Muhtarı Bülent Kepir, “Sayın Valimiz Fahri Meral’e, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar’a ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Ali Yener Terlemez’e teşekkür ediyorum” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar: “ Nerede canlı var ise İl Özel İdaresi ekiplerimiz orada! Özellikle son günlerde karla mücadele konusunda gece gündüz demeden ekiplerimizin gösterdiği gayret ve çaba takdire şayan. Yöneticilerimiz ve çalışanlarımız hep birlikte çabalıyoruz. İlçelerimizde de durum aynı. Ayrancı İlçe köylerimizde kar’la mücadele eden ekiplerimizi ziyaret ederek çay ikramında bulunan ekiplerimizin çalışmalarına eşlik eden Ayrancı Kaymakamımız Mehmet Göze’ ye ve Özel İdare ayrancı İlçe Müdürümüz Umut Kocabaş’a da buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Çobanlarımızın ağıl yollarını açma çalışmalarımız halen devam ediyor. Bizler vatandaşımızın her türlü ihtiyacı için her zaman buradayız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 12:14
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22