banner56

Karaman'da Yaban Domuzu Sürek Avı Yapıldı

Karaman'ın Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Göcer ve Yılangümü Köylerinde Mücadele Amaçlı Yaban Domuzu Sürek Avı Yapıldı.

Karaman'da Yaban Domuzu Sürek Avı Yapıldı

Karaman'da tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda; Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlendi.

Karaman merkeze bağlı Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Göcer ve Yılangümü Köylerinde yaban domuzu sürek avı düzenlendi. Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlendi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada: " Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 19-20 Ocak 2019 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan mücadele amaçlı yaban domuzu sürek avında 21 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir. Tarımsal üretimimizin emektarı olan; çiftçilerimizin ürünlerinin korunması için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, avcılarımıza, Alay Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz." denildi.


 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER