banner56

Karaman'da İşte Pazar Fiyatları

Karaman'da bugün kurulan Cumartesi pazarında domates ve biber pazarın en pahalı mutfağın ihtiyaçlarından bu hafta fiyatları yine 4- 5 arasında tezgahta yerini almış.

Karaman'da İşte Pazar Fiyatları

Ekonomideki kötüye gidişin en bariz hissedildiği yer pazar. Bugün aldığınız ürünü bir hafta sonra aynı fiyata bulabilmeniz neredeyse imkansız. Pazar esnafı da önceden 3-4 kilo alan müşterilerinin artık ancak 1 kilo alabildiğini belirtiyor. Haftalık pazar maliyeti ortalama 100 liraya çıkmış durumda.

Akşam saatleri olduğu için nispeten kalabalık gibi. “Akşam saatlerinde fiyatlar düşüyor diye herkes akşam saatlerini tercih ediyor vatandaş pazar alışverişini. Pazara gelenlerin sayısındaki düşüşün bir diğer nedeni ise pek çok kişinin daha ucuz bulduğu marketlerden kredi kartı ile alışveriş yapmaya yönelmesi.

Bu  Haftaki pazar fiyatları ise şöyle:

Patlıcan (4 TL), Biber (5 TL) domates (2,5-4 tl arası),muz (5-6 TL) armut (3 TL), elma (3 TL), , bir demet maydanoz (1 TL), bir demet marul (2 TL), Havuç (3 TL), Portakal ( 2 TL ), Mantar ( 10 TL), Elma (2 TL), Limon (1,5 TL ), patates (2 TL) olarak satılıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 13:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif mutlu
Elif mutlu - 7 ay Önce

Ben 2.5 TL ye hiç domates görmedim 3.5 4 TL arasıydı ve alamadım

SIRADAKİ HABER