banner56

Karaman'da Hükümlüler Şehitlik Temizliği Yaptı

Karaman Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü Tarafından Organize Edilen Etkinlikte Hükümlüler Şehitlikleri Temizleyerek Şehitlerimiz İçin Toplu Dua Yaptı

Karaman'da Hükümlüler Şehitlik Temizliği Yaptı

Etkinliğe Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü bünyesinde 20'ye yakın hükümlü katıldı.

Hükümlüler, şehitlik içerisinde bulunan alanı, şehit mezarlarını, mezarların üzerinde bulunan kurumuş çiçek ve otları temizleyerek mezarları suladı. 

Etkinliğe katılan Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Osman Tezcan konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, "Memleketimiz, bayrağımız, milletimiz, devletimiz için canını seve seve feda etmiş şehitlerimize hürmeten, onların mekânlarını, mezarlarını temizleme gereği duyduk. Bu görev bizim için bir şereftir. Onlar bu memleket için canlarını, gözlerini kırpmadan verdiler. Halâda vermeye devam ediyorlar. Milletimizin etrafı terör örgütleriyle kuşatılmış durumda. Bu kuşatmayı yarmak için polisimiz, askerimiz ve tüm kamu görevlilerimiz can siperane çalışmakta. Hergün şehit haberleri alıyoruz. Bizim onlara karşı vefa borcumuz var. Şehitlerimiz baştacımızdır. Şehit ailelerimiz baştacımızdır. Onların en azından yattıkları yeri güzelleştirmek, onlar adına bir şey yapabilmek bizi son derece mutlu ediyor. Bu tür faaliyetlerimiz devam edecek. Çalışan denetimli serbestlikteki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah şehitlerimizin mekânını Cennet etsin. Gördüm, şehitlik boş duruyor. İnşallah boş olarak kalır, daha fazla şehit haberleri almayız. Ülkemiz milletimiz memleketimiz refah ve güzellik içerisinde yaşar. Memleketimiz daim olsun, şehitler ölmez, bayrak inmez." ifadelerine yer verdi.

Etkinlik şehitlerimiz için yapılan toplu duanın ardından son buldu.

Karaman Haber / Güncel / Yerel
Haber, Foto, Video: Oğuz Bektaş

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 18:15
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22