banner56

Kameni Köyü Arabaşı Gecesi

Karaman Merkeze bağlı Kameni Köyü Arabaşı Gecesinde buluştu Kameni Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından organize edilen arabaşı gecesine yoğun katılım oldu.

Kameni Köyü Arabaşı Gecesi

Karaman'da Dün akşam Kent Otel’de, Kameni Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından birincisi tertiplenen Arabaşı gecesine Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 26.Dönem İzmir Ak Parti Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Karaman Eski Belediye Başkanı Yaşar Evcen ve Kameni köylüleri katıldı.

Açılış konuşmasında Kameni köyünün tarihini anlatan Kameni Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Evcen daha sonra derneğin faaliyetleri hakkında da bilgiler vererek katılımcılara teşekkür etti.

ÖMER DİNÇER'DEN KAMENİ KÖYÜNÜN  İSMİNİ VE TARİHİNİ ANLATTI

Karamanlı Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer köyü olan Kameni hakkında 3 aylık bir araştırma yaptığını ifade ederek, Başta Ankara'da olmak üzere Genelkurmay, Karaman,Karapınar,Konya gibi nüfus müdürlüklerinin arşiv kayıtlarını incelediğini Kameni isminin Karadağ'dan volkanik dağın eteklerinde kalması ile birlikte isminin bu bölgeden geldiğini,  köyün tarihinin milattan öncelerine dayandığını belirterek, uzun yıllar ipek yolu üstündeki bir şehir olduğunu  köyün tarihinin bilinenin aksine göre daha eskilere dayandığını söyledi.

Dinçer Derneğin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Düzenlenen gece dernek faaliyetlerine katkıda bulunan kişilere verilen plaket ve arabaşı çorbası ikramı ile son buldu.

banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 1 yıl Önce

Güzel işler yapılması dileklerimle hayırlara vesile olsun emeği geçenlere teşekkür arabaşı içenlere afiyet olsun saygılar

Emre Ersoy
Emre Ersoy - 1 yıl Önce

Helal olsun Fatih Evcen hocama bütün kamelilileri toplayıp güzel bir etkinlik yapmış

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22