İzen Çimen Karaman'ın 265'inci avukatı oldu

Karaman'da stajyerliğini tamamlayan İzen Çimen avukatlık ruhsatını aldı. Karaman Baro Başkanı Oktay Yılmaz'ın elinden avukatlık ruhsatını alan Çimen'i ailesi yalnız bırakmadı.

25 Ocak 2019 - 14:46 - Güncelleme: 26 Ocak 2019 - 10:34

Karaman Barolar birliğine kayıtlı 265'inci Avukatı olan İzen Çimen için bugün Baro Başkanlığında Ruhsat töreni düzenlendi.  Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin özel kalem müdürü Bilal Aydın, Karaman Barosu yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ve Çimen'in yakınları katıldı.

Beraat töreninde konuşan Karaman Baro Başkanı Oktay Yılmaz, İzen Çimen'in Karaman'ın 256'inci avukat olduğunu söyledi. Yılmaz; “Bugün benim için en önemli günlerden birisi. 2006 yılından bu yana her kademesinde görev yaptığım mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum, her zaman emrinde olduğum Türk İslam Dünyasının bilge lideri Devlet Bahçeli'nin özel kalem müdürü Bilal ağabeyimin yeğenine ruhsat vermek şahsıma nasip olmuştur. Ben bugün ruhsat verme ve cübbe giyme törenine katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu tören zorlu bir fakülte hayatının sona erdiğini ve yine zorlu fakat onurlu bir meslek hayatının başladığını ifade etti.

Baro Başkanı Oktay Yılmaz, "Avukatlık sorumluluğu çok olan meşakkatli ve zor bir meslektir. Avukat savunma hakkının kişi olarak görüntüsüdür. Savunma hakkı ise insanın doğasında var olan insanlık tarihi kadar eski bir kavramdır.” dedi. Düzenlenen törenin ardından stajını tamamlayan İzen Çimen avukatlık yeminini ederek cübbesi giydi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum