banner56

İSRAİL'İN FİLİSTİN'İ İŞGALİNE TEPKİLER

- Saadet Partisi (SP) Karaman İl Teşkilatı, İsrail'in Filistin'i işgalinin ve akan kanın durdurulması için "İmzala, Katliama 'Dur' De" isimli imza kampanyası başlattı. 

İSRAİL'İN FİLİSTİN'İ İŞGALİNE TEPKİLER

İmza kampanyası öncesinde konuşan Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Mehmet Karakaş, Filistin'de bir halkın yok edildiğini ve İsrail'in tarihin gördüğü en büyük katliamlardan birini yaptığını söyledi. 
Karakaş, "Filistin halkı sadece öldürülmüyor, bir milletin onuru da ayaklar altına alınıyor. Sanılmasın ki öldürülen, yok edilen, onuru çiğnenen sadece Filistin halkıdır. Gözü dönmüş İsrail askerleri aynı zamanda tüm insanlığın onurunu ve değerlerini de çiğnemektedir. Bu katliam karşısında hür dünyanın susması, dünya gücü Amerika Birleşik Devletleri'nin cinayetleri, bir halkın onurunun çiğnenmesini onaylaması manidardır. Hür dünyanın bu suskunluğu, küreselleşme adı ile sunulanların yalan olduğunu ortaya koymaktadır" dedi. 
Karakaş, sözlerine şöyle devam etti: "Bu cinayetleri, bu terörü, bu katliamları kabul etmiyoruz ve dünyayı saldırgan İsrail'i durdurmaya çağırıyoruz. Bugün Türkiye'nin çok şeyler yapabileceğine inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti hükümetini etkin olmaya davet ediyoruz. Derhal İsrail'le ilişkileri dondurmalı, orada bulunan elçimiz çekilmeli, İsrail ve ABD sert bir dille uyarılmalıdır. Ayrıca Türkiye, olaya el koymaları için uluslararası kuruluşları faaliyete geçirmelidir. Hükümeti, Türk halkının duygularına tercüman olmaya davet ediyoruz". 
Kampanyaya ilk imzayı, Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Mehmet Karakaş attı. 
 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22