banner56

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sigara açıklaması

Diyanet İşleri Ali Erbaş sigaranın haram oluşu hakkında yeni bir açıklama yaptı. Erbaş "Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan sigara açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla ülke genelinde “İl Buluşmaları” düzenleniyor. Erbaş, 19. İl buluşmaları kapsamında son olarak Erzincan’a geldi. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş geçtiğimiz günlerde sigaranın haram oluşu ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamaya Erbaş bir yenisini daha ekledi. Diyanet İşleri'nin internet sitesinden yayınlanan bir programdaki açıklamalarında Erbaş "Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız" sözlerini kullandı.

"SİGARANIN HARAM OLDUĞUNU ANLATMALIYIZ"
Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Erbaş, Erzincan Müftülüğü Konferans Salonu'nda din görevlileriyle basına kapalı olarak toplantı gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca taşra teşkilatı ile merkez arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla düzenlenen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da katılımıyla ülke genelinde “İl Buluşmaları” düzenleniyor. 

Prof. Dr. Erbaş Erzincan programına valilik ziyaretiyle başladı. Erbaş daha sonra Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Kongre merkezinde öğrencilere konferans verdi. 
Erbaş, Binali Yıldırım Üniversitesi Kongre Merkezi’nde öğrencilere gençliğin öneminden bahsetti öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 
Erbaş, Erzincan programı kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hafızlık icazet merasimlerine katılacak ve Pir-i Sami Kur'an Kursu’nun açılışını gerçekleştirecek. 
Başkan Erbaş’a Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekiller Süleyman Karaman Burhan Çakır, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Diyanet İşleri Başkanlığından üst düzey yöneticiler eşlik etti. 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22