banner56

Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker'in 29 Ekim Mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker'in 29 Ekim Mesajı

ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümünü Milletimiz ile birlikte büyük bir coşku ve kıvançla kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.

Aziz Milletimiz, zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü ve her anı büyük kahramanlıklarla dolu İstiklal mücadelesini büyük bir zaferle neticelendirmiş, bu büyük bağımsızlık mücadelesi sonunda yeniden dirilişin sembolü Cumhuriyet ilan edilmiştir.

29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı, asırlar boyu istiklalinden,  bağımsızlığından ve onurundan asla taviz vermeyen asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.

Aziz milletimiz 29 Ekim 1923'te tüm dünyaya iradesine asla pranga vurulamayacağını kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. 

İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Milletimiz, Cumhuriyeti bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ülkemizi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi ortaya koymuştur. 

Asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden bağımsızlık karakteri olan bir necip milletin mensubu olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada gece gündüz demeden ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için  el birliği ve gönül birliği ile azim ve kararlılık ile çalışmaya devam edecek, daha aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracak ve daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız inşallah. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimize Yüce Allah (C.C)’tan rahmet diler, şükranla yad eder, tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” Dedi.
 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22