banner56

4 Kişilik Ailenin Yaşam Mücadelesi Yürekleri Burktu

4 Kişilik Bir Ailenin Yaşam Mücadelesi

4 Kişilik Ailenin Yaşam Mücadelesi Yürekleri Burktu

39 yaşındaki Baba Mehmet BULUT 21 yıl önce trafik kazası geçirerek belden aşağısı felç oldu. 19 yıldırda oğluna bakan 69 yaşındaki baba Mehmet BULUT, 1,5 yıl önce amasız bir hastalık, kansere yakalandı. 40 yaşındaki engelli annesi Neslihan BULUT, diğer oğulları 10 yaşındaki Barış BULUT ise küçük yaşlarda geçirdiği havale sonucu ne yürüyebiliyor nede konuşabiliyor.

Baba Mehmet BULUT kanser tedavisi gördüğü için hergün taksi ile 90 kilometre Mersin'e gelip gidiyor. Yol ücretinin yanı sıra her hastaneye girişinde 112 lira tedavi 290 lirada film parası ödüyor. Aile her ay 2.600 lira iki bakım ücreti alıyor. Gelir testine takılan ve 2022 lira maaşları kesilen aile parası olmadığı için babalarının tedavisini kesmek zorunda kaldılar. BULUT ailesinin kendinlerine uzanacak bir ele, devlet büyükleri veya hayırseverlere şuan çok ihtiyaçları var.

21 yıl önce geçirmiş olduğu trafik kazasında belden aşağısı tamamen felç olan 39 yaşındaki Mehmet BULUT “Yatak yaralarım halen devam etmektedir. 2 güne bir pansuman oluyorum. 19 yıldır babam bana bakıyordu. Sırtında taşıyordu. Kendi yaptığım incik boncukları satarak geçimimizi sağlıyordum. Şimdi yaptığım el emeği ürünlerimi motosikletim bozulduğu için satamıyorum. Son bir buçuk yıldır babam mide ve yemek borusu kanseri oldu. Daha sonra kanser beyne sıçradı. Bir buçuk yıldır babam kemoterapi görüyor. Kendi imkanlarımızla babamın tedavi olması için Mersin Üniversite Hastanesi ve Mersin Şehir Hastanesine götürüyoruz. Bir süreliğine bize Silifke Belediyesi nakil aracını vererek yardımcı oldu.

25 gündür Mersin Şehir Hastanesine kendi imkanlarımla günlük 250 lira verip taksi tutarak gidiş geliş yapıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Silifke Belediyesi ve Silifke Devlet Hastanesi nakil araçları tam donanımlı olmadığı için babamı götüremiyoruz. Sağolsunlar onlar da kendi ellerinden geleni yaptılar. Yeşil kartlı olmamıza rağmen Mersin Üniversitesine kemoterapiyi gittiğimizde 112 lira ücret ödüyoruz. Bunun haricinde 290 lira film parası ödüyoruz. İlaç katkı parası hariç. Kanser ilaçlarını her eczanede bulamıyoruz. Aynı zamanda ilaçlar çok pahalı. Mersin Şehir Hastanesinde babamı yatıracaklardı. Ancak babam kabul etmedi. Çünkü annem babamın başında kalsa, ben felçli, kardeşim yürüyemiyor konuşamıyor özel mama ile besleniyor. Bize kimse bakmadığı için babamın her gün gidiş geliş yapması gerekiyor. Bunun için her gün cebimizden 250 lira verip 90 kilometre gidip gelmek zorunda kalıyoruz” dedi.

10 yaşındaki kardeşi Barış BULUT'un küçük yaşta iken geçirmiş olduğu havaleden dolayı engelli kaldığını söyleyen Mehmet BULUT  “Ne yürüyor, ne konuşabiliyor. Özel mama ile besleniyor. Bez kullanıyor. Bakıma muhtaçtır. Annem Neslihan Bulut'un ise gözünde kaymalar mevcut olup, dengesiz yürümesi var. Okuma yazması yok. Babam Mehmet Bulut kanser hastası sürekli yatmaktadır. Bir şey yiyemiyor içemiyor. Evimiz varislidir. İki bakım parası olan 2 bin 600 lira alıyoruz. Ama bu yetmiyor. Babamın tedavisi ağır olduğu için bu para yetmiyor. Babama kanser teşhisi konulduğunda tedavisi için bankadan kredi çekmiştik. Şimdi ödeyemediğimiz için oturduğumuz eve hacizler geliyor. Artık babamın ömrü doktorların söylediği kadarıyla son aşamada olduğu için 2 veya 3 ay kaldı. Paramız yoksa ölelim mi? Çaresizlik bu kadar kötü mü? Ben tükendim. Babamı tedaviye götürecek param kalmadı. Lütfen devlet büyüklerimiz ve hayırsever vatandaşlar yardım etsin” dedi.

İhlas Haber Ajansı
 

Karaman Haber

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22