KARAMAN -Karaman Sayfa Karaman Haber

Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Fidanlar Toprakla Buluşturuldu
1
08 Kasım 2018 - 20:36

Vali Fahri Meral, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen fidan dikim programına katıldı.

06 Kasım 2018 Salı günü Ayrancı yolu üzerinde Yeşildere TOKİ karşısında düzenlenen fidan dikim programına; Vali Meral’in yanı sıra eşi Zehra Meral, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Orman İşletme Müdürü Fazıl Cabaroğlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da düzenlenen “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programına iştirakleriyle 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında, Vali Fahri Meral’in de katılımlarıyla ilimiz Yeşildere TOKİ karşısındaki alanda 1000 adet sedir fidanı toprakla buluşturuldu. “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” işbirliği protokolü kapsamında ilimizde bu yıl içerisinde 28 hektarlık alanda 30 bin fidan dikimi yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” İşbirliği protokolü ile ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak amaçlanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorumunuz Yapabilirsiniz.

© Karaman.org Karaman Haberleri Karaman Güncel Son Dakika Haberleri Karaman Bilgi Karaman Tarih Karaman Canlı Yayın Karaman Nöbetçi Eczanel Karaman Tv