banner56

Ekonomi Bakanı Berat ALBAYRAK Görevden Alınacak Mı?

Ekonomi Bakanı Berat ALBAYRAK Seçimden Sonra Gidecek Mi? Görevden Alınacak Mı?

Ekonomi Bakanı Berat ALBAYRAK Görevden Alınacak Mı?

Ekonomist Dr. Atilla YEŞİLADA, Ekonomi Bakanı Berat ALBAYRAK'ın 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimlerinden sonra görevden alınabileceğini iddia etti.

Dr. YEŞİLADA, Bakan ALBAYRAK hakkında "Artık hayal kırıklığı yaratmanın ötesinde küçük kurnazlıkları da devlet yönetimi lügatına ekleyerek ekonomiye zarar vermeye başladı." ssöylemlerinde bulundu.

YEŞİLADA'nın Bakan ALBAYRAK için yapmış olduğu değerlendirme şu şekilde gündeme oturdu;

Dr. Atilla YEŞİLADA; "Göreve atandığı günden bu yana sonsuz kredi açtığım ve desteklediğim Berat Albayrak, artık hayal kırıklığı yaratmanın ötesinde küçük kurnazlıkları da devlet yönetimi lügatına ekleyerek ekonomiye zarar vermeye başladı.SWAP pazarının kitlenmesi, tüm mevduat ve kredi faizlerinin Albayrak tarafından belirlenmesi, TCMB bilançosuna makyaj ve kamu bankaları eliyle döviz satmak bu küçük kurnazlıkların belli başlıları.

Yatırımcı ve iş dünyası artık Berat Albayrak’a güvenini yitirdi. Eğer ekonomide yeni bir disiplin ve reform programı açıklanacaksa, bunun sevk ve idaresinin Albayrak’tan başka bir isme bırakılması itibar için şart.New York’ta ben sormadan üç yatırımcı Albayrak bahsini açtı.

Washington’da sınıfta kalmıştı Sevgili Abim. Çünkü dersini çalışmamıştı. Rakamlara vakıf olmadığı için hiç bir soruya doyurucu cevap verememişti. Dönüşte de yabancılarla görüştüm.

"Bakan ALBAYRAK Seçimden Sonra Görevden Alınabilir"

"Biz bu Merkez'in SWAP meselesini kamuya sorduk, inkâr dahi etmediler" diyorlar. Seçim sonrası Albayrak'ın görevden alınabileceğini düşünüyorum. Babacan geri gelir diyenler var ama o görev almam diyormuş. Sayın Albayrak da belki Enerji Bakanlığına dönebilir." dedi.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22