banner56

Başkan Erdoğan Erken Emeklilik Tartışmaları Konusunda Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Burada erken emeklilik hakkındaki tartışmalar konusuda açıklamada bulunan Erdoğan "Seçimi kaybetsekte ben yokum" dedi.

Başkan Erdoğan Erken Emeklilik Tartışmaları Konusunda Açıklamalarda Bulundu

Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri Toplu Açılış Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyunda tartışılan erken emeklilik talepleri konusunda açıklamalarda bulundu.

“Tutturmuşlar bir erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına bu erken emekliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Niçin erken emeklilik.

"Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun..."

Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekli ile alsın. Hem erken emekli olduğu zaman ideal olan ücreti alamayacak, hem de ikinci bir iş aramak suretiyle işsizliğe öncü olacak. Sosyal güvenlik sistemimizi çökmesini istemelerinin tek sebebi böylece oluşan kaos ortamında siyasi rant devşirme hesabıdır.Bu hesap kötü bir hesaptır.

Biz bunu politik hesaplarla yapmayız, yapmayacağız da. Arkadaşlarıma söylüyorum. Benim bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimiz faydası neredeyse ona varım, milletimi ülkeni zararın olan şeye asla yokum.

"Seçimi kaybetsek de yokum."

Seçimi kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor. Bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor. Rakamlar ortada. Verilen hizmetler ortada. Milletimiz evinde iş yerinde okulunda hastanesinde bu gerçekleri görüyor” dedi.

banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 10 ay Önce

Hic yaninda oldunmuki halkin ben yokum fiyorsun olmadinki zaten hadi trampin yanina malini kurtar

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22