banner56

Zehra Meral, Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

Karne günü dolayısıyla engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Tatvan 1. ve 2. Kademe Özel Eğitim Uygulama Merkezinde karne dağıtım programı düzenlendi.

Zehra Meral, Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Karaman Valimizin eşi Hanımefendi Zehra Meral, Fatih Anadolu Lisesini ziyaret etti ve engelli öğrencilerin karnelerini dağıtarak karne heyecanlarına ortak oldu.

Karaman’da özel eğitim, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 48 bin 395 öğrenci, bugün karne sevinci yaşadı.  Engelli öğrencileri okulunda ziyaret eden Hanımefendi Zehra Meral, karne sevinci yaşayan öğrencilerin mutluluğu ortak oldu. Zehra Meral, öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti.  Karnelerini aldıkları için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getiren öğrenciler tatilde arkadaşlarıyla vakit geçirip bol bol kitap okuyacaklarını söylediler.

Okul Müdürü Durmuş Sayaslan, Hanımefendi Zehra Meral ile Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt’a öğrenciler hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin okulda örnek kişiler olduğunu belirten Durmuş Sayaslan, öğrencilerin akademik anlamda da başarılı olduğunu söyledi. 

Karne dağıtım töreni, engelli öğrencilere verilen hediyeler ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.  
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 18:25
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22